Były piłkarz Tomasz Frankowski milionerem! - oto najbogatsi polscy europosłowie

2019-07-18 14:46 KS

Niemal 14 mln zł majątku! - takim gigantycznym bogactwem może się poszczycić europoseł PO Tomasz Frankowski (45 l.), kiedyś czterokrotny król strzelców polskiej ekstraklasy, zwany przez kibiców „Franek, łowca bramek”. Dziś to prawdziwy łowca, ale milionów!

Jak wynika z jego oświadczenia, były napastnik m.in. Wisły Kraków i białostockiej Jagiellonii ma kilkanaście nieruchomości, które w sumie są warte niemal 13 mln zł. Jeśli dodamy do tego oszczędności, polisę i dwie wierzytelności na kwotę ponad pół mln zł, wychodzi, że majątek Frankowskiego to około 14 mln zł! Ten „łowca milionów” ma również dwa wypasione, luksusowe mercedesy oraz dwa zegarki, każdy z nich warty powyżej 10 tys. zł!
Żaden z europosłów nie może równać się majątkiem z Tomaszem Frankowskim, choć bogactwo pozostałych również robi wrażenie! Wśród najbogatszych europosłów znalazł się m.in. kolejny polityk PO, Radosław Sikorski (56 l.) z majątkiem około 10 mln zł, z czego tylko dwie nieruchomości warte są aż 8,5 mln zł! Były szef MSZ posiada również kruszce warte powyżej 10 tys. zł, ciągnik, czy motocykl MW-650 z koszem z 1978 roku.

Pokaźnym majątkiem może też pochwalić się kolejna europosłanka PO Danuta Hubner (71 l.). Jej oszczędności to około 4 mln zł, a do tego trzy nieruchomości warte niemal 3 mln zł. Była komisarz UE pobiera również emeryturę w wysokości 7 tys zł.
Wśród najbogatszych znalazła się też wdowa po byłym prezydencie Gdańska, Magdalena Adamowicz (46 l.), której majątek wart jest około 5 mln zł. Sporą część bogactwa odziedziczyła po zamordowanym mężu, Pawle Adamowiczu (+54 l.).

Oto majątek najbogatszych europosłów:

Tomasz Frankowski – 14 mln zł
Radosław Sikorski – 10 mln zł
Danuta Hubner – 7 mln zł
Magdalena Adamowicz – 5 mln zł

Najnowsze