Były prezes NIK: Trzymam kciuki za Mariana Banasia [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

2020-09-16 9:03 SAN
Marian Banaś
Autor: Paweł Dąbrowski Marian Banaś

W "Expressie Biedrzyckiej" gościł były prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, który w rozmowie z dziennikarką "SE" odniósł się m.in. do tego, czy sprzyja obecnemu prezesowi NIK Marianowi Banasiowi, wokół którego było swego czasu wiele kontrowersji. Jednak poza kontrowersjami, obecny szef NIK będzie przeprowadzał kontrole, więc jego działalność jest niezwykle ważna.

Zdaniem Krzysztofa Kwiatkowskiego Marian Banaś niedługo stanie przed ważnym sprawdzianem i będzie oceniany w kontekście kontroli, które zostaną przeprowadzone na jego zlecenie. Tym samym Krzysztof Kwiatkowski twierdzi, że będzie trzymał kciuki za obecnego szefa instytucji, którą niegdyś on sam zarządzał. "Dlaczego mam nie trzymać kciuków za Mariana Banasia? NIK to jedna z ważniejszych instytucji w Polsce. Jestem państwowcem i dobrze życzę naszemu krajowi, więc jak najbardziej wierzę, że NIK będzie funkcjonował tak, jak do tej pory" - powiedział w programie Kamili Biedrzyckiej.

"Będziemy się przyglądać kontrolom Mariana Banasia i obserwować jaki będzie ich efekt. Marian Banaś wchodzi w okres, w którym będziemy dokonywać oceny co do jego działań jako szefa NIK. Musimy jednak pamiętać, że kontrolerzy, którzy są niesamowitymi specjalistami muszą mieć pełną swobodę w kontrolach. Muszą mieć pełną niezależność czynności, które będą wykonywali. To podstawa tego, aby wszystko wyszło w sposób pomyślny" - powiedział. 

Najnowsze