Były prezes Trybunału Konstytucyjnego chce bronić Kaczyńskiego. "Demonstranci to hołota"

2020-10-31 7:20 ABR
RZEPLIŃSKI ANDRZEJ ALKOHOL SEGREGACJA ŚMIECI
Autor: PAPS RZEPLIŃSKI ANDRZEJ ALKOHOL SEGREGACJA ŚMIECI

Andrzej Rzepliński (71 l.), były prezes Trybunału Konstytucyjnego, do niedawna zdecydowanie przeciwny reformom PiS, stanął po stronie Jarosława Kaczyńskiego (71 l.)! W wywiadzie oburzył się na kobiety manifestujące na ulicach. – Ci ludzie prowadzą do anarchizacji życia, to niedopuszczalne – stwierdził Rzepliński.

Były szef Trybunału Konstytucyjnego udzielił wywiadu „Dziennikowi Gazecie Prawnej”. Na pytanie o kobiety protestujące przeciwko zaostrzaniu przepisów aborcyjnych odpowiedział: – Jako obywatel patrzę na to z obrzydzeniem, jako katolik ze smutkiem.

Super Raport 30.10 (Goście: Ryszard Czarnecki - PiS, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy oraz dr Mirosław Oczkoś - ekspert ds. wizerunku)

Powiedział też, że manifestantki to taka sama hołota, jaką widać było na ulicach francuskich czy amerykańskich miast. Później nazwał protestantów „awanturnikami”. Jego zdaniem protesty są niezrozumiałe. – Ci ludzie (…) eskalują konflikt i prowadzą do anarchizacji życia, to niedopuszczalne – oburzył się Rzepliński.

Były prezes TK podkreślił również, że nie aprobuje protestów pod domem szefa PiS. – Mogę się z nim nie zgadzać (…) ale gdyby życie pana Jarosława było zagrożone, to stanąłbym w jego obronie – dodał Rzepliński. ABR

Najnowsze
KOMENTARZE