Były prezydent o 500 plus: W sensie polityki prorodzinnej nie dało nic

2020-06-30 22:18 Dariusz Grzędziński
Bronisław Komorowski gościem Expressu Biedrzyckiej
Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Bronisław Komorowski gościem Expressu Biedrzyckiej

Czyżby jeszcze w tej kampanii miał pojawić się spór o program 500 plus? Rafał Trzaskowski zapewnił wprawdzie, że jako ewentualny prezydent kraju nie zrezygnuje z tego świadczenia, ale już Bronisław Komorowski wyraził we wtorek wątpliwości co do skuteczności sztandarowego programu "dobrej zmiany". Co powiedział były prezydent?

- Można prowadzić sensowną politykę prorodzinną i zadać kłam polityce PiS. Basował jej Andrzej Duda, który szczuł wyborców na ludzi o odmiennej orientacji seksualnej - stwierdził Bronisław Komorowski, który był gościem Polsat News.

Były prezydent zaznaczył, że "w sensie polityki prorodzinnej, zwiększenia dzietności 500 plus nie dało nic". Nie zaprzeczał, kiedy dziennikarz mówił o tym, że środki z tego programu pozwalają m.in. na wakacyjne wyjazdy, ale też przypomniał, że "nic nie drgnęło" w kwestii kryzysu demograficznego. Czy wątpliwości Komorowskiego wpłyną na kampanią wyborczą?

W tym momencie nic na to nie wskazuje, bo jeszcze przed I turą wyborów Trzaskowski określił się jako zwolennik tego programu. - Zawetuję każdą ustawę, która będzie chciała znieść 500 plus. Dziś trzeba się wsłuchać w to, co mówią obywatele. Jeżeli pewne kwestie związane z problemami III RP zostały trafnie zdiagnozowane, to trzeba z tego wyciągać wniosek - mówił prezydent Warszawy podczas jednej z konferencji prasowych.


Stanisław Żółtek, to jeszcze plankton polityczny, czy już gruba ryba? "Będzie dobrze" odc. 63 [WIDEO]

Super Raport 30 VI

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze