CBA uderzyło w wyłudzaczy kredytów! Kilkanaście osób zatrzymanych! [NOWE INFORMACJE]

2016-09-28 11:45 PMar
CBA
Autor: Stanisław Kowalczuk

Rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że agenci biura we wtorek zatrzymali kilkanaście osób. Według ustaleń dziennikarzy "Wiadomości" TVP1 chodzi o sprawę wyłudzenia kredytów na kwotę kilkuset milionów złotych. Sprawa dotyczy dwóch banków.  

Póki co służby nie informują o dokładnym przebiegu akcji. Temistokles Brodowski z biura prasowego CBA podkreślił w rozmowie z TVP Info, że bilans zatrzymań zostanie przedstawiony podczas specjalnej konferencji prasowej.

Z dotychczasowych informacji wynika, że wszystkie zatrzymania miały miejsce we wtorek. Z racji na liczbę zatrzymań operacja trwała cały dzień. Obecnie trwają przesłuchania podejrzanych. Po południu prokuratura i CBA zamierzają podać niektóre szczegóły sprawy.

 

 

AKTUALIZACJA

Na konferencji prasowej CBA i prokuratura poinformowały, że zarzuty w sprawie przedstawiono już 19 osobom, w tym 13 zatrzymanym wczoraj. Zarzuty, jakie postawiono to m. in. niegospodarność i wyłudzenia. CBA zatrzymało m. in. dwie kobiety z byłego zarządu banku w Nadarzynie. Z dwóch banków wyłudzono 2 mld zł.  Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są inne zatrzymania. Z racji etapu postępowania i wielu czynności, jakie pozostały, CBA nie udziela obecnie obszerniejszych informacji na ten temat.

Zobacz także: PILNE! CBA weszło do Orlenu i KGHM!

Najnowsze