CBA zatrzymało męża Kaczyńskiej i byłą żonę Boruca ZDJĘCIA

2015-08-24 9:46 BAŁ|MAN|SR

Niedawno na łamach "Super Expressu" pytaliśmy, co łączy mecenasa Marcina Dubienieckiego (35 l.) i byłą żonę bramkarza reprezentacji Polski Artura Boruca (35 l.) - Katarzynę Modrzewską (35 l.). Teraz już wiemy! Bardzo poważne interesy! W niedzielę oboje zostali zatrzymani przez CBA w związku ze śledztwem dotyczącym m.in. wyłudzania 13 mln zł i prania brudnych pieniędzy.

Jak udało nam się ustalić, w niedzielę agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na terenie Trójmiasta drugiego męża Marty Kaczyńskiej - mecenasa Marcina Dubienieckiego. W tym samym czasie w innej części Polski zatrzymana została była żona sławnego polskiego bramkarza Artura Boruca - Katarzyna Modrzewska. Tę informację potwierdziliśmy w dwóch niezależnych źródłach. Razem z wymienioną dwójką w ręce agentów CBA trafiły jeszcze trzy inne osoby.

Być może już dzisiaj cała piątka usłyszy zarzuty w sprawie dotyczącej oszustw, prania pieniędzy i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. - Na terenie kraju funkcjonariusze CBA zatrzymali pięć osób. (.) Zatrzymania mają związek z toczonym od kwietnia 2013 r. śledztwem. Osoby podejrzane są o udział w procederze wyłudzania środków publicznych w wysokości 13 mln zł - mówił prok. Piotr Kosmaty, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie. Dubieniecki i Modrzewska od pewnego czasu współpracują w ramach firmy zajmującej się kupnem i sprzedażą nieruchomości oraz handlem surowcami. Wcześniej mecenas reprezentował Modrzewską w walce o alimenty dla jej dziecka. "Super Express" pod koniec lipca przyłapał oboje na obiedzie w restauracji na warszawskim Powiślu. Teraz okazuje się, że z tej współpracy przedsiębiorczy 30-latkowie mogą mieć poważne kłopoty.

Jeszcze wczoraj agenci CBA dokonali przeszukania w mieszkaniu i siedzibie kancelarii adwokata. Apartamentu Dubienieckiego pilnował w tym czasie jego ojciec, były baron SLD Marek Dubieniecki. Warto przypomnieć, że Marcin Dubieniecki i Marta Kaczyńska mają w sądzie sprawę rozwodową, która od pewnego czasu jest zawieszona.

Sprawdź: Mąż Marty Kaczyńskiej zatrzymany przez CBA. Poważne zarzuty!

Najnowsze