Chora Julia wyleciała na leczenie. Pomógł premier Morawiecki

2020-10-01 21:44 ełem
Mateusz Morawiecki
Autor: Marek Zieliński Mateusz Morawiecki

18-letnia Julia Kuczała z małego Radkowa na Dolnym Śląsku wycierpiała się w życiu jak mało kto. Dziewczynka jest ciężko chora. Ale wyleciała na kosztowną i dającą nadzieję terapię do Stanów Zjednoczonych. W pomoc dziewczynce zaangażował się także premier, który udostępnił jej na przelot rządowy samolot.

Specjaliści ze szpitala uniwersyteckiego w amerykańskim Saint Louis zaproponowali Julii najnowocześniejsze leczenie polegające na zastosowaniu nowoczesnych przeszczepów szpiku. Na leczenie Julii Kuczały zebrano ponad 7 mln zł, a w pomoc dziewczynce zaangażowali się celebryci, jak np. Doda. 

Początkowo nie było pewne, czy uda się wylecieć w ten czwartek. Wszystko przez powikłania po poprzedniej chemioterapii. Na szczęście się udało.

"Miałam wybroczyny na ciele, totalny spadek sił, złe wyniki krwi, lekarzom udało się opanować sytuacje, miałam przetoczoną krew. Dzisiaj czuje się już lepiej. Właśnie wracamy z Centrum Zdrowia Dziecka do domu" - napisała Kuczała w mediach społeczościowych.

Dzięki pomocy premiera, dziewczyna odbędzie podróż w komfortowych warunkach.

"Kilka tygodni temu z prośbą o pomoc zwrócili się do nas najbliżsi Julki. Dzięki setkom osób dobrej woli i wsparciu Premiera Morawieckiego. Dziś Julia wyruszyła do USA rządowym samolotem, gdzie rozpocznie kolejny etap leczenia. Julia, jesteśmy z Tobą!" - poinformował na Twitterze szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk.

Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: PiS chce wychować nowego człowieka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze