Chwile grozy Biedronia i Kopacz w samolocie. Dekompresja, "sytuacja wyglądała dramatycznie"

2022-01-24 19:26
Ewa Kopacz, Robert Biedroń
Autor: Paweł Dąbrowski, Artur Hojny/SE

Jak poinformowali na Twitterze Robert Biedroń i Ewa Kopacz, na pokładzie samolotu, którym lecieli z Warszawy do Brukseli nastąpiła dekompresja. Cała sytuacja miałą wyglądać wyjątkowo groźnie. Pomimo awarii, samolot bezpiecznie wylądował awaryjnie na lotnisku w Düsseldorfie.

Jak relacjonował Robert Biedroń, sytuacja wyglądała dramatycznie, ale została opanowana .- PILNE: Właśnie wylądowaliśmy awaryjnie na lotnisku w Düsseldorfie. Samolot #LOT WAW-BRU miał dekompresję na pokładzie. Sytuacja wyglądała dramatycznie, ale została opanowana. Brawo załoga! - napisał.

Zobacz: Czy powinno dojść do wcześniejszych wyborów? Polacy nie mają wątpliwości [SONDAŻ]

Jednocześnie Ewa Kopacz potwierdziła: - Awaryjne lądowanie skończyło się dobrze. Jesteśmy wraz z innymi posłami na lotnisku w Düsseldorfie i czekamy na transport do Brukseli. Dziękujemy załodze za profesjonalną opiekę."

Express Biedrzyckiej - Robert Biedroń: Do tragedii na granicy wystarczy iskra

Jak podał rzecznik LOT, w samolocie typu Embraer 195 o znakach SP-LNO, wykonującym rejs LO233 z Warszawy do Brukseli, nad terytorium Niemiec doszło do usterki systemu hermetyzacji kabiny. Kapitan, zgodnie z obowiązującymi procedurami, podjął decyzję o obniżeniu pułapu lotu i lądowaniu w trybie standardowym na lotnisku w Dusseldorfie. 

Sprawdź również: Wróci nauka zdalna? Adam Niedzielski o szkołach w pandemii. Konsultował się z Czarnkiem

Zaznaczył, że po pasażerów zostanie wysłany zastępczy samolot, który będzie kontynuował rejs do Brukseli. Dodał też, że start z Dusseldorfu do Brukseli możliwy będzie po uzyskaniu zgody na wykonanie tego rejsu - operacje lotnicze na lotnisku Zaventem dozwolone są do godziny 21:50 czasu lokalnego.

Sonda
Czy boisz się latać samolotem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE