Cios w Gowina i Ziobrę! To może pokrzyżować ich plany. Muszą trzymać się Kaczyńskiego

2021-03-05 14:32 TED
Ziobro i Gowin! Przeproście prezesa!
Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS Zbigniew Ziobro, Jarosław Gowin

Dzień po dniu Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro dostają kolejne ciosy. I to od kogo? Od wyborców Zjednoczonej Prawicy. Najpierw w sondażu dla „Super Expressu” okazało się, że Solidarna Polska i Porozumienie nie istnieją bez Prawa i Sprawiedliwości, teraz Gowin i Ziobro poznali kolejny werdykt elektoratu. Nie będą zachwyceni, bo może to pokrzyżować ich plany.

Nie przegap: Ziobro i Gowin w rozpaczy, Kaczyński może otwierać szampana! Najnowszy sondaż dla "SE"

Wczorajszy sondaż Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" pokazał, że partie Gowina i Ziobry nie liczą się bez Prawa i Sprawiedliwości. Startując oddzielnie w wyborach Porozumienie może liczyć na zaledwie 0,8 proc. Poparcia, a Solidarna Polska na niewiele więcej, bo 1,04 proc.

To z pewnością cios dla Gowina i Ziobry, którzy cały czas manifestują niezależność i nie ukrywają, że chętnie uciekliby z objęć Jarosława Kaczyńskiego. Okazuje się jednak, że zupełnie inne zdanie mają wyborcy Zjednoczonej Prawicy. W sondażu pracowni Social Changes przeprowadzonym na zlecenie portalu wPolityce.pl elektorat prawicy w przeważającej większości opowiedział się za dalszym trwaniem koalicji. Na pytanie: „Na ile jest dla Pani/Pana ważne zachowanie jedności i uniknięcie rozłamu w Zjednoczonej Prawicy?” aż 86 proc. Ankietowanych odpowiedziało, że jest to dla nich ważne albo bardzo ważne.

Super Raport 05.03 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - były premier oraz prof. Antoni Dudek - historyk), Sedno Sprawy: Janusz Korwin-Mikke
Najnowsze