Co dalej z PO? Bronisław Komorowski dla „SE”: Sprawy zaszły bardzo daleko

Bronisław Komorowski
Autor: SUPER EXPRESS Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski najwyraźniej nie wierzy już w odrodzenie Platformy Obywatelskiej. Wprawdzie przekonuje, że dobrze życzy swojej byłej partii, ale jednocześnie podtrzymuje deklarację o wsparciu dla środowiska skupionego wokół PSL i Władysława Kosiniaka-Kamysza. – Sprawy zaszły bardzo daleko, jeśli chodzi o zejście Platformy z obszaru myśli konserwatywnej i problemem nie są chyba kwestie personalne, a ideowo-programowe – mówi nam były prezydent.

Bronisław Komorowski o PO: Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem

Bronisław Komorowski nie ukrywa, że teraz zaangażowany jest w projekt skupiony wokół PSL i Władysława Kosiniaka-Kamysz. Jako pierwszy napisał o tym „Super Express”.

Nie przegap: Bronisław Komorowski patronem nowej partii? Zaprosił PSL i konserwatystów z PO. Nasz news

Ze swojej deklaracji, jeśli chodzi o wspieranie środowiska Władysława Kosiniaka-Kamysza i uczynienie z Koalicji Polskiej konserwatywnej kotwicy w ramach opozycji demokratycznej, się nie wycofuję – mówi na były prezydent.

Co Bronisław Komorowski ma do powiedzenia o swojej byłej partii?

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Polityka zepchnęła Platformę w znacznej mierze z obszaru myśli konserwatywnej. (…) Kiedyś to była głównie formacja liberalna i konserwatywna. Ta równowaga zniknęła – skrzydło konserwatywne jest bardzo słabe, jeśli w ogóle istnieje. I myślę, że to jest jedno ze źródeł kłopotów Platformy Obywatelskiej – podkreśla. Co ciekawe, były prezydent zwrócił na to uwagę jeszcze przed informacją o wyrzuceniu z PO konserwatywnych polityków - Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego.

PO, PSL i Hołownia?

Były prezydent widzi jednak pewną nadzieję dla Platformy Obywatelskiej.

Być może istotnym pomysłem na przyszłość - przy różnych układankach personalnych - byłoby dążenie do zbudowania sojuszu politycznego obejmującego i Platformę, i PSL, i partię Szymona Hołowni – zastanawia się Bronisław Komorowski.

Nie przegap: Bronisław Komorowski wróci do polityki? Były prezydent wygadał się na antenie, „telefonów mam sporo”

Bardzo chętnie będę patronował budowie bieguna konserwatywnego w ramach opozycji demokratycznej. Taki biegun powinien być oczywiście otwarty na różne osoby i różne środowiska o orientacji zdecydowanie prawicowej – podsumowuje były prezydent.

Super Raport 14.05 (Goście: Krzysztof Śmiszek - Nowa Lewica, gen. Grzegorz Gielerak - dyrektor WIM) Sedno Sprawy: Piotr Zgorzelski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze