Kaczyński się BOGACI. TYLE na koncie ma prezes PiS. 6-CYFROWA kwota!

2020-06-30 15:40 ełem
Jarosław Kaczyński. Wymodlił zwycięstwo Dudy
Autor: SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński. Wymodlił zwycięstwo Dudy

Majątki, finanse, pieniądze - to to, co najbardziej interesuje. Stan kont polityków zawsze ciekawi obywateli, którzy lubią zaglądać w portfele rządzących nimi ludzi. Na stronie internetowej Sejmu pojawiły się właśnie oświadczenia majątkowe polityków. Ile ma na koncie prezes PiS, Jarosław Kaczyński?

W stosunku do ubiegłego roku, prezes Kaczyński wzbogacił się o 22 tys. zł. Teraz na jego koncie znajduje się 104 tys. złotych. Oprócz tego, do swojego majątku zaliczył także dom, czyli słynną willę na Żoliborzu (o wartości 1,5 mln zł). Oprócz tego, w oświadczeniu szefa PiS niewiele się zmieniło: uposażenie i dieta poselska, oraz 107 tys. zł kredytu. Wciąż nie spłacił także kredytu, zaciągniętego na opiekę nad chorą matką.

Prezes PiS zadeklarował 94 tys. zł z tytułu pensji poselskiej, 30 tys. diety poselskiej i trudną do odcyfrowania sumę, wynikającą z emerytury. Podobnie jak w ubiegłym roku, nie zadeklarował posiadania udziału w spółkach i żadnych dóbr "mienia ruchomego", o wartości powyżej 10 tys. zł.

Oświadczenie to potwierdza dotychczasowy, ascetyczny wizerunku szefa Prawa i Sprawiedliwości, który uchodzi za polityka raczej skromnego.

SPRAWDŹ: Cejrowski WKURZYŁ się na Dudę! Zarzucił mu coś PRZERAŻAJĄCEGO

Express Biedrzyckiej - Kosiniak-Kamysz: Zabrano mi coś, w czym czuję się najlepiej
Najnowsze