Co się stało?! Duda i Trzaskowski ZGODNI. Co ich połączyło?

2020-07-06 6:04 AAC
Duda, Trzaskowski
Autor: KPRM/Twitter

Czy jesteśmy świadkami prawdziwego cudu na ostatniej prostej kampanii? W ostatni przedwyborczy weekend Andrzej Duda (48 l.) i Rafał Trzaskowski (48 l.) choć przez chwilę przemówili jednym głosem. Co znamienne, tematem, który ich połączył była kwestia praw mniejszości seksualnych. Zarówno obecna głowa państwa, jak i prezydent Warszawy opowiedzieli się przeciwko adopcji dzieci przez gejów i lesbijki. Kto by się spodziewał?

Duda, przebywając w Szczawnie-Zdroju (woj. dolnośląskie) zapowiedział chęć zmiany Konstytucji. - Uważam, że powinien się w niej znaleźć zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym. Dlatego zdecydowałam się zaproponować parlamentarzystom wprowadzenie takiego zapisu – mówił. - To jest ważny element związany z ochrona dziecka, wypełniający i dopełniający pełni praw konstytucyjnych, które już dziś istnieją. Jeżeli to będzie wprost zapisane w konstytucji, to emocje wokół tego się skończą. Będzie jasno powiedziane, że jest to niedopuszczalne i nie trzeba będzie dyskutować: wolno, nie wolno – dodawał.

ZOBACZ TEŻ:
Duda GRUCHNĄŁ jak nigdy: To są dziady! Emocje wzięły górę, gdy mówił o 500 plus. Wybory 2020

Szybko okazało się, że podobne zdanie w tej kwestii ma też Rafał Trzaskowski. - Tutaj akurat z panem prezydentem w tej konkretnej sprawie się zgadzam – zaznaczał na wiecu w Kaliszu (woj. wielkopolskie). - Jestem przeciw adopcji dzieci przez pary jednopłciowe i wydaje mi się, że to jest stanowisko większości partii politycznych – podkreślał, dodając jednak, że jego zdaniem to w obecnej sytuacji temat zastępczy.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Raport 03.07 (Goście: Balcerowicz, Kierwiński)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze