Co tam się dzieje? Skandal w Trybunale Sprawiedliwości. Sędzia oskarża prezes

2019-11-18 21:21 CHA
Przyłębska
Autor: Jacek Domiński Julia Przyłębska

Czy to już można nazwać buntem? Jeden z sędziów Trybunału Konstytucyjnego, wybrany na to stanowisko przez PiS apeluje do prezes instytucji o dymisję! Jak ujawnili reporterzy programu „Czarno na białym” w TVN24, Jarosław Wyrembak (52 l.) wystosował zarówno do samej Julii Przyłębskiej (60 l.), jak i innych członków TK pisma, w których wysnuwa pod jej adresem szereg zarzutów. Brzmią one poważnie.

Sędzia w swych dokumentach ujawnił szokujące kulisy działalności Trybunału Konstytucyjnego.

"Za bezwzględnie niedopuszczalne uznaję zarządzenie wyniesienia z gabinetu sędziego w czasie jego nieobecności, i bez porozumienia z nim, dokumentacji wielu spraw pozostających w toku rozpoznawania - wraz z projektami merytorycznych rozstrzygnięć" – pisze Wyrembak w jednym z pism, do którego dotarli reporterzy „Czarno na białym”.

Ale to nie wszystko. „Za bezwzględnie niedopuszczalne uznaję blokowanie możliwości rozpoznania przez Trybunał Konstytucyjny jakiejkolwiek sprawy w oparciu o argument kalendarza wyborczego (...) Za bezwzględnie niedopuszczalne uznaję usuwanie sędziego ze składu orzekającego w jakiejkolwiek sprawie bez żadnych ważnych przyczyn (...) przypadek usunięcia mnie ze składu orzekającego w sprawie K 12/18, dotyczącej Krajowej Rady Sądownictwa - po zapowiedzi zgłoszenia zdania odrębnego” - oskarża dalej sędzia.

Nie zdecydował się jednak na to, by wystąpić przed kamerami. W samej sprawie obecnie milczy również sama prezes Przyłębska.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze