Co z rządem Morawieckiego? Rzecznik podał konkrety

2020-09-22 7:42 Jot
Piotr Muller
Autor: Tomasz radzik Piotr Muller

Gorąco w obozie władzy! Od kilku dni nie milkną echa tego, co dzieje się w Zjednoczonej Prawicy. W poniedziałek odbyło się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, po którym ogłoszono, że "podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach", a szczegóły zostaną podane w stosownym czasie. Co to oznacza? O komentarz do spotkania PiS został poproszony rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu Piotr Müller został zapytany na antenie Polsat News, o spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, do którego doszło w poniedziałek. - Rozmowy wewnątrz PiS skończył się, zapadły decyzje kierunkowe. Jeszcze nie jestem upoważniony, aby o nich mówić. W najbliższym czasie takie decyzje będą przedstawione publicznie - przyznał rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego. I dodał, że chociaż ostatnie dni w kontekście współpracy z Solidarną Polską nie napawały optymizmem, to być może wszystko jeszcze będzie inaczej. Müller przyznał, że każdy z koalicjantów PiS miał otrzymać w nowym rządzie, po rekonstrukcji, po jednym resorcie: - To jest trudny czas, jak w każdej sytuacji, gdy pomiędzy koalicjantami dochodzi do zgrzytów, ale trzeba sobie uczciwie i być może w tym wypadku, jak teraz, publicznie wyjaśnić niektóre sprawy. 

ZOBACZ: Bóg ocali koalicję? Kaczyński modlił się o zgodę prawicy [ZDJĘCIA]

We wtorek rano rzecznik rządu gościł natomiast na antenie radiowej Jedynki, tu pytany o sytuację w koalicji rządzącej komentował: - W tym tygodniu możemy się spodziewać decyzji co do kwestii funkcjonowania rządu i jego składu. Mówię o koalicjantach w tej chwili. Mam nadzieję, że to będzie do piątku, a tak naprawdę w najbliższych dniach, środa-czwartek, ale dajmy sobie czas do końca tygodnia roboczego. Przyznał też, że nie chce wypowiadać się na temat tego, czy odbędzie się spotkanie Kaczyńskiego z Ziobrą, a takie informacje pojawiły się w poniedziałek wieczorem. 

Super Raport 21.09 (goście: Jarosław Sellin - wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Paweł Zalewski - PO oraz dr hab. Tomasz Słomka z UW)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze