COVID zepsuje nam święta! Czy nowe obostrzenia od 15.12.2021 powstrzymają pandemię koronawirusa?

2021-12-08 17:42
COVID zepsuje nam święta! Czy nowe obostrzenia od 15.12.2021 powstrzymają pandemię koronawirusa?
Autor: Paweł Skraba/SE

Koronawirus nadal szaleje w Polsce! To już pewne, że jesteśmy w szczycie czwartej fali pandemii. Tylko w środę odnotowano rekordową w tej fali liczbę zgonów z powodu COVID-19. Tylko w ciągu ostatniej doby zmarły 592 osoby! Stwierdzono też 28 542 nowe przypadki zakażeń śmiertelnie niebezpiecznym wirusem. Nic dziwnego, że rząd wprowadza wreszcie obostrzenia, które mają zahamować rozwój pandemii.  

W szpitalach przebywa obecnie 23 453 chorych na COVID-19, a pod respiratorami leży 2026 pacjentów. Wiele wskazuje na to, że poziom nowych zachorowań w najbliższym czasie nie zmniejszy się, a tymczasem święta za pasem. Dlatego też rząd zdecydował o wprowadzeniu tuż przed Bożym Narodzeniem nowych obostrzeń. 

Eksperci nie mają wątpliwości – to dobrze, że podjęto takie kroki. – Dobrze, że w końcu coś się wydarzy. Kierunek zmian jest spójny z naszymi rekomendacjami, a co nawet bardziej cieszy, spójny z działaniami podejmowanymi na szczeblu UE. Nasuwa się tylko pytanie, czemu musi umierać aż tyle osób, aby zaczęto podejmować właściwe decyzje? – mówi nam prof. dr hab. Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

NIŻEJ NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI WS. OBOSTRZEŃ, KTÓRE WEJDĄ 15 GRUDNIA 2021 W GALERII PONIŻEJ:

Sedno Sprawy - Tomasz Latos
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE