Cymański o słowach Terleckiego: Tylko szaleniec chciałby wyjść z Unii Europejskiej

2021-09-09 15:30
Ryszard Terlecki, Tadeusz Cymański
Autor: PIOTR GRZYBOWSKI, TOMASZ RADZIK Ryszard Terlecki, Tadeusz Cymański

Ryszard Terlecki zszokował opinię publiczną wypowiedzią o Unii Europejskiej. Wicemarszałek Sejmu stwierdził, że Polska może szukać „rozwiązań drastycznych”. Opozycja odebrała ją jako zapowiedź polexitu. Co na to przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy? – Tylko szalony człowiek chciałby wyjścia Polski z UE – mówi "SE" poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański.

Ryszard Terlecki słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Podczas XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu wicemarszałek Sejmu wypowiadał się o roli Polski w Unii Europejskiej. Czy to zapowiedź polexitu?

Nie przegap: Ryszard Terlecki zapowiada wyjście Polski z Unii Europejskiej? Te słowa dają do myślenia

Jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, to musimy szukać rozwiązań drastycznych. Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada i się odwrócili, i wyszli – powiedział m.in. Ryszard Terlecki.

Tadeusz Cymański nie ma wątpliwości, że Polska powinna pozostać w Unii Europejskiej. – Tylko szalony człowiek chciałby wyjścia Polski z UE. Jest oczywiście spór dotyczący tego, w jakim kierunku powinna podążać Unia Europejska. Czy być Europą ojczyzn, czy ponadnarodowym jednym państwem. Ja jestem zwolennikiem pozostania Polski w UE i Europy ojczyzn – podkreślił w rozmowie z „Super Expressem”.

Odniósł się też bezpośrednio do słów wicemarszałka Ryszarda Terleckiego. – Są emocje też chwilami, trzeba miarkować, ważyć słowa, bo nie mamy dużego pola manewru i obecność Polski w UE to konieczność. Współpraca europejska ogranicza też ryzyko ewentualnej wojny – zaznaczył poseł Solidarnej Polski.

Sonda
Czy polexit jest realny?
Czy Polska dostanie pieniądze z Unii Europejskiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE