Gowin chce, by Kaczyński wyrzucił go z rządu?! Polityk klubu PiS się wygadał!

2021-07-21 5:09
Gowin chce by Kaczyński wyrządził go z rządu
Autor: EAST NEWS Gowin chce by Kaczyński wyrządził go z rządu

Odejdzie sam, czy poczeka, aż Jarosław Kaczyński (72 l.) wyrzuci go z rządu?! Jarosław Gowin coraz śmielej pozwala sobie na krytykę sztandarowych ustaw PiS, jak choćby Polskiego Ładu, czy zmian w ustawie medialnej. - Konflikt narasta. Gowin szuka sam pretekstu do tego, żeby Jarosław Kaczyński mógł go wyrzucić z rządu – zaznacza w rozmowie z „Super Expressem” poseł klubu PiS Kamil Bortniczuk (38 l.).

Jarosław Kaczyński dwoi się i troi, aby uzyskać stabilną, sejmową większość. Wszystko po tym, jak od dłuższego czasu Porozumienie Jarosława Gowina buntuje się przeciwko programowi rządu. Chodzi nie tylko o Polski Ład, ale ostatnio także o forsowane przez partię rządzącą zmiany w ustawie medialnej, które uderzyłyby w TVN. A na to nie zgadza się Gowin, który proponuje swoje poprawkę do ustawy. - Nie daliśmy się złamać w zeszłym roku przy okazji wyborów kopertowych, nie daliśmy się złamać przy ustawie mandatowej, nie damy się także złamać przy kwestiach podatkowych związanych z dodatkowym obciążeniem Polaków jeśli chodzi o Polski Ład – wylicza poseł Porozumienia Michał Wypij (36 l.). Tymczasem polityk Partii Republikańskiej, poseł klubu PiS Kamil Bortniczuk, nie ma złudzeń, że Gowin gra na wyrzucenie z rządu. - Gowin szuka sam pretekstu do tego, żeby Jarosław Kaczyński mógł go wyrzucić z rządu. Wszystko zaczęło się od wyborów prezydenckich, później RPO, teraz Polski Ład i sprawa z TVN. Liderzy koalicji, w tym sam Jarosław Kaczyński, zadają sobie pytanie, czy z takim partnerem, jakim jest Gowin i w takiej atmosferze, można w ogóle rządzić. Gdyby to zależało ode mnie, to Gowina wyrzuciłbym z rządu już dawno. On nam szkodzi – powiedział nam Kamil Bortniczuk. 

NIE PRZEGAP: Jarosław Gowin ostrzega Kaczyńskiego. Kreśli koszmarny scenariusz. Co z koalicją?! [Tylko u nas]

Express Biedrzyckiej - Kamil Bortniczuk: Gowin okaże się nagi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE