Czarnek bierze pod lupę uwielbiany serial! Nieodpowiedni dla dzieci?

2021-10-25 15:21
Przemysław Czarnek
Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek nie przestaje zaskakiwać. Niedawno ogłosił nowy przedmiot szkolny - historia i teraźniejszość, a teraz zapowiada, że przyjrzy się uwielbianemu serialowi. Uważa, że może mieć pokazywać treści nieodpowiednie dla niepełnoletnich.

Przemysław Czarnek zainteresował się serialem ”Squid Game” dostępnym na platformie Netflix. Ten staje się coraz popularniejszy wśród dzieci i młodzieży. Koreańska produkcja opowiada o grupie ludzi borykających się z problemami finansowymi, którzy zgodzili się wziąć udział w turnieju. Ich głównym zadaniem jest udział w dziecięcych grach i zabawach. Do wygrania są olbrzymie pieniądze, jednak za przegraną przyjdzie im zapłacić najwyższą cenę. Minister edukacji miał dostawać apele od rodziców, zaniepokojonych treścią serialu. - Jesteśmy w stałym kontakcie z kuratorami, którzy będą badać ten problem. Takie treści nie powinny mieć miejsca – powiedział „Faktowi”. Sam nie oglądał popularnej produkcji, jednak obawia się, że może być groźny dla dzieci i młodzieży. Serial budzi wątpliwości także Łukasza Wojtasika z fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę". - Jego fragmenty, przeróbki i odtwarzane sceny obserwujemy m.in. w popularnej aplikacji wśród nastolatków, a nawet młodszych dzieci - TikToku. Nauczyciele informują też o naśladowaniu scen z filmu i podejmowaniu prezentowanych w nim „gier” na szkolnych korytarzach. Relacjonują przypadki, kiedy dzieci zainspirowane filmem stosują przemoc wobec przegranych – mówił w rozmowie z „Faktem”.

Sprawdź: Naukowiec przeanalizował płacz Beaty Kempy na wizji. Piorunujące wnioski

Z naszej galerii dowiesz się, czy Przemysław Czarnek zaszczepił swoje dzieci.

Sonda
Oglądałeś "Squid Game"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE