Czarnek o powrocie dzieci do szkół 1 września. Wszystko już jasne

2021-08-05 9:01
Przemysław Czarnek
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Przemysław Czarnek

Wielkimi krokami zbliża się powrót dzieci do szkół 1 września. Czy Ministerstwo Edukacji przygotowuje się na wypadek czarnego scenariusza, który zakłada wzrost zakażeń jesienią? Wątpliwości w tej sprawie postanowił rozwiać Przemysław Czarnek, który udzielił wywiadu "Kurierowi Lubelskiemu". Minister edukacji zabrał również głos ws. obowiązku szczepień dla nauczycieli.

Na wczorajszej konferencji prasowej minister Adam Niedzielski przestrzegł, że kolejne tygodnie mogą przynieść wzrost zakażeń. Zapowiedział jednocześnie, że jeśli dobowa liczba przypadków zakażeń koronawirusem będzie wynosiła ponad 1000, rząd będzie wprowadzał obostrzenia, w regionach, gdzie jest najmniej zaszczepionych. To województwa ze ściany wschodniej Polski: województwo podkarpackie, lubelskie oraz małopolskie. Czy restrykcje mogą również dotyczyć szkół? Wątpliwości w tej sprawie postanowił rozwiać Przemysław Czarnek, który udzielił wywiadu "Kurierowi Lubelskiemu". - Jesteśmy w stałym kontakcie z ministrem Niedzielskim. Na regularnych spotkaniach rozmawiamy na temat możliwych scenariuszy i dzisiaj nie bierzemy pod uwagę żadnego innego, poza powrotem do szkół 1 września w trybie pełnym stacjonarnym. Zapowiedział jednocześnie, że resort nie rozważa obowiązku szczepień dla nauczycieli, a obecnie poziom przyjęcia preparatu przez pedagogów wynosi około 80 procent.

ZOBACZ TEŻ: NFZ upada? Wydatki funduszu mogą nie starczyć na leczenie Polaków?

Express Biedrzyckiej - Artur Dziambor: Czarnek cofa polską szkołę do PRL
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE