Włodzimierz Czarzasty: Nie znam Donalda Tuska, nigdy z nim nie rozmawiałem

2021-12-01 10:23
Włodzimierz Czarzasty
Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Włodzimierz Czarzasty

Włodzimierz Czarzasty gościł w "Sednie Sprawy" Jacka Prusinowskiego. Polityk Lewicy odpowiadał na najważniejsze pytania ostatnich dni. Oczywiście pojawił się wątek pandemii :- Jesteśmy za ograniczaniem możliwości funkcjonowania dla osób niezaszczepionych. Są też grupy zawodowe, które powinny być obligatoryjnie zaszczepieni. Moje osobiste zdanie jest takie, że powinniśmy rozpocząć bardzo poważną dyskusję na temat obligatoryjnego szczepienia wszystkich Polaków. Najpierw bym zastosował jakieś zachęty, można dać środki finansowe, można dać dwa dni wolnego po zaszczepieniu.

Włodzimierz Czarzasty pytany o zdanie w sprawie szczepień przeciw COVID. Prowadzący "Sedno Sprawy" zapytał gościa: - Ale niedawno pan mówił, że obowiązek w ogóle powszechny powinien być szczepień wprowadzony. Grupy zawodowe czy obowiązek dla wszystkich? Włodzimierz Czarzasty postawił sprawę jasno: - To co mówię w tej chwili jest zdaniem Lewicy, jest zdaniem mojego klubu parlamentarnego. Ale podkreślam zawsze w tym momencie moje osobiste zdanie i zaznaczam, że nie jest to stanowisko Lewicy. Moje osobiste zdanie jest takie, że powinniśmy w Polsce rozpocząć bardzo poważną dyskusję na temat obligatoryjnego wyszczepienia wszystkich dlatego, że nie ma w tej chwili innego sposobu na ograniczenie tej choroby. I oczywiście będziemy się cieszyli, że na przykład w styczniu ilość zachorowań spadnie, z każdego takiego faktu będziemy się cieszyli ale w kwietniu znowu wzrośnie dlatego, że nie ma doświadczeń z ostatnich dwóch lat jak to obserwujemy, że ten wirus odejdzie na stałe.

SPRAWDŹ>>>Podróż rodziny Donalda Tuska pociągiem. Ile zapłacili za bilety? [ZDJĘCIA]

Po czym dodał: - Jedyna w tej chwili dostępna, rozsądna metoda, już to mówiłem i powtórzę u pana, ja miałem ostatnio sporo problemów zdrowotnych i byłem w szpitalach. Proszę państwa. To jest tak, że ludzi, którzy są w tej chwili w szpitalach jest masa. Zaczyna brakować łóżek dla ludzi z innymi chorobami. Znowu odkładane są operacje a rozmawialiśmy przed programem, ilość osób, które chorują w tej chwili bądź są hospitalizowane to są głównie osoby, które były nie zaszczepione. Taka jest po prostu prawda.

Włodzimierz Czarzasty: Nie znam Donalda Tuska, nigdy z nim nie rozmawiałem

W rozmowie pojawił się też wątek zjednoczonej opozycji i przywołane zostały słowa Donalda Tuska, który mówił: "Pójdziemy do wyborów zjednoczeni, tego chcą w większości Polacy tego wymaga interes narodowy, kto tego nie będzie akceptował rozumiał sam znajdzie się na marginesie polityki”. Jak na to patrzy Czarzasty: - Ja wybieram rozsądek i dystans. Ja nie znam Donalda Tuska. Nigdy w życiu z nim nie rozmawiałem. Obserwuję to co robi od pół roku z dużym dystansem i oczywiście z sympatią. Jak na razie ogłosił pół roku temu, że będzie jednoczył opozycję. Jak na razie jak pan wie oficjalnie pan Szymon Hołownia powiedział, że nie ma zamiaru tworzyć jednej listy z Platformą Obywatelską. To samo twardo i jasno powiedział Władysław Kosiniak – Kamysz. Pan Donald Tusk atakuje Lewicę, przypominam panu Donaldowi Tuskowi, że jest inny wróg, nazywa się PiS i nie robi niczego z ludźmi   z Konfederacji, w ogóle się w tej sprawie nie wypowiada. 

Sonda
Jak oceniasz powrót Donalda Tuska na fotel szefa PO?
Sedno Sprawy - Marcin Przydacz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE