Część rodziców nie wykorzystała 500 zł na wypoczynek. Można to zrobić do końca wakacji

2022-01-19 5:55
Ferie zimowe 2022
Autor: Getty Images

Świetna wiadomość dla dzieci i rodziców. Jeśli ktoś nie wykorzystał do tej pory bonu turystycznego o wartości 500 zł, nie musi się martwić, że pieniądze przepadną. Wprawdzie bon miał być ważny do końca marca 2022 r., ale rząd zdecydował o jego przedłużeniu do końca września.

Bon turystyczny na ferie

W sobotę 15 stycznia w pięciu województwach zaczęły się ferie zimowe. W pozostałych rozpoczną się one za tydzień, dwa lub za cztery. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach, zależnie od województwa, nastąpi między 15 stycznia a 27 lutego. Rodzice, którzy wysyłają swoje pociechy na wypoczynek, mogą jeszcze skorzystać z przyznanego w 2020 r. Polskiego Bonu Turystycznego, którym sfinansują usługi hotelarskie lub zimowisko. O ile jeszcze tego wcześniej nie zrobili.

Tusk zabrał głos na temat 500 plus. Ostro!

Prof. Robert Flisiak: Będzie nawet ponad 100 tys zakażeń dziennie, ale piąta fala może zakończyć pandemię

Czasu na wykorzystanie bonu było dużo, ale nie wszyscy skorzystali z tego świadczenia. Na przykład rodzice z województwa dolnośląskiego aktywowali do tej pory 232,7 tys. bonów z 323,3 tys. im przysługujących. W całości wykorzystali do dziś tylko 202,1 tys. bonów.

Rząd wydłużył ważność bonu

Bon miał obowiązywać do końca marca 2022 r. Jednak w związku z tym, że wiele dzieci nie skorzystało z przysługującego im świadczenia, rząd zdecydował o przedłużeniu świadczenia. Teraz można sfinansować w ten sposób wypoczynek do końca kolejnych wakacji, czyli do 30 września 2022 r.

Fryzjer tylko dla bogaczy? Ujawniamy nowe stawki! Aż włosy jeżą się na głowie!

Bon turystyczny można aktywować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Rodzice dziecka do 18. roku życia otrzymają indywidualny kod płatności, który należy podać podczas płacenia za usługi turystyczne. Płatności bonem przyjmuje 29,5 tys. firm.

Sonda
Wykorzystałeś/aś bon turystyczny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE