Człowiek Gowina mówi jasno: To nie PiS wybiera nam ministrów [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

2020-09-14 10:38 tw
Jarosław  Kaczyński, Jarosław Gowin
Autor: Marek Zieliński Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin

„To koalicjanci decydują, kogo desygnują do sprawowania funkcji w Radzie Ministrów – mówił w programie „Express Biedrzyckiej” bliski współpracownik Jarosława Gowina, poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk, gdy zapytano go, czy powrót Gowina do rządu może zostać zablokowany przez Prawo i Sprawiedliwość.

„Jako partia koalicyjna po negocjacjach dotyczących tego, jakie stanowiska rządowe obejmiemy, sami desygnujemy kandydatów na te stanowiska. Jeśli ktoś państwu wmówił, że to PiS wybiera nam z imienia i nazwiska polityków, którzy mają zasiadać w ławach rządowych, to muszę to zdementować, bo to nieprawda” - przekonywał Bortniczuk.

Express Biedrzyckiej - Kamil Bortniczuk: Nikt nam nie będzie wybierał kandydatów do rządu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Pytany o słowa prominentnego polityka PiS Ryszarda Terleckiego, który złośliwie mówił o Porozumieniu i Solidarnej Polsce jako „małych koalicjantach, którzy powinni znać swoje miejsce w szeregu”, Bortniczuk uspokajał, że „negocjacje mają to do siebie, że czasami każda ze stron próbuje ugrać jak najwięcej i w związku z tym potrzebuje dobrego i złego policjanta. Ktoś głaszcze, ktoś straszy. Ktoś obiecuje. Ja jestem absolutnie spokojny o efekt tych negocjacji”.

Na uwagę, czy jako politycy Porozumienia on i jego koledzy nie powinni uderzyć pięścią w stół i odpowiedzieć Ryszardowi Terleckiemu w podobny sposób, Bortniczuk stwierdził z ironią, że „każdy sam wyciągnie wnioski i oceni zachowanie nasze i choćby marszałka Terleckiego i oceni, kto się w tej sytuacji zachowuje lepiej” - podsumował.

Najnowsze