Człowiek Hołowni: Rozmawiamy z parlamentarzystami z PO, PSL i Lewicy [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

2020-09-14 15:09 tw
Michał Kobosko
Autor: Piotr Kowalczyk

Rozmawiamy w tej chwili z wieloma parlamentarzystami. Dla wielu z tych, którzy są rozczarowani, to może być szansa – mówił w programie „Express Biedrzyckiej” Michał Kobosko, wiceszef stowarzyszenia Polska 2050 Szymona Hołowni.

„Jeszcze niedawno wielu jak mantrę powtarzało, że Hołownia sobie nie poradzi, że nie da rady. Teraz krytyka idzie w inną stronę i dotyczy tego, że ośmieliliśmy się doprowadzić do sytuacji, w której zaprosiliśmy pierwszą parlamentarzystkę do współpracy” - ironizował Kobosko.

Express Biedrzyckiej - Michał Kobosko: Rozmawiamy z wieloma parlamentarzystami z PO, PSL i Lewicy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Zaprzeczył jednak, że to zwykłe "kłusownictwo". „Prowadzimy w tej chwili bardzo wiele rozmów i to nie jest tak, jak mówią łkający, smucący się, rozżaleni posłowie Lewicy, że my gdziekolwiek kłusujemy. Nie, my nie kłusujemy. My jesteśmy nowym tworem na scenie politycznej, choć już wiadomo, że Szymon Hołownia będzie długo w polskiej polityce. I dlatego musimy myśleć o tym, żeby mieć obecność w parlamencie, bo tam się po prostu dzieją rzeczy najważniejsze” - przekonywał.

Kobosko przyznał, że rozmowy prowadzone są z parlamentarzystami Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i PSL. „To naturalne, mamy wiele elementów zbieżnych programowo. Nic dziwnego, że rozmawiamy z posłami przede wszystkim z tych trzech klubów parlamentarnych” - mówił. Dodał, że wszyscy z tych partii zastanawiają się, co dalej po wyborach prezydenkich, które okazały się dla nich rozczarowaniem. „Niepewność jest wszędzie – we właściwie każdej partii politycznej. Jest rozczarowanie, rozżalenie po wyborach prezydenckich . Od PO, której kandydat był bardzo blisko wygranej, po Lewicę i PSL, gdzie gorycz po tak fatalnych wynikach ich kandydatów do tej pory nie minęła” - dodał.

Najnowsze