Człowiek Sasina uderza w Niemców: Nie zapłaciliście za zniszczenie Warszawy!

2020-08-01 17:08 wp
Człowiek Sasina uderza w Niemców: Nie zapłaciliście za zniszczenie Warszawy!
Autor: East News Człowiek Sasina uderza w Niemców: Nie zapłaciliście za zniszczenie Warszawy!

Sprawa reparacji wojennych od Niemiec dla Polski powraca regularnie przy ważnych rocznicach związanych z II wojną światową. Jak wiadomo, Warszawa została doszczętnie zniszczona przez hitlerowskich okupantów. Dziś, w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, człowiek Sasina śmiało uderzył w Niemców! Ostro skomentował wpis niemieckiej ambasady: "Nie zapłaciliście za zniszczenie Warszawy!".

W związku z obchodami 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Ambasada Niemiec postanowiła odnieść się do dramatycznych wydarzeń z 1944 roku w stolicy kraju. W Twitterowym wpisie poinformowano, że flagi Ambasady zostały opuszczone do połowy masztu jako wyraz "głębokiego bólu i wstydu": - Na znak głębokiego bólu i wstydu z powodu okrutnych zbrodni niemieckiego okupanta w walce z ludnością Warszawy podczas Powstania Warszawskiego Ambasada Niemiec opuściła dziś flagi do połowy masztu. Niestety, taki gest nie wystarczył człowiekowi Sasina, który postanowił uderzyć w Niemców! Jego słowa są naprawdę mocne!

Sprawdź: Tak Niemcy zniszczyli Warszawę! Ile wyniosły straty Powstania Warszawskiego? [ZDJĘCIA]

Człowiek Sasina uderza w Niemców: Nie zapłaciliście za zniszczenie Warszawy!

Wiceminister aktywów państwowych, Janusz Kowalski w mocnych słowach odniósł się do wpisu Ambasady Niemiec w Polsce. Zarzucił Niemcom ogromne zniszczenie Warszawy oraz wymordowanie setek mieszkańców stolicy Polski. Zasugerował też, że nasi zachodni sąsiedzi powinni wypłacić Polsce ogromne reparacje wojenne za dokonane czyny: - Niemcy zniszczyli Warszawę. Wymordowali setki tysięcy jej mieszkańców. Dzieła zniszczenia miasta dokonał sowiecki okupant. W 2004 r. oszacowane straty materialne stolicy na 45 mld USD! Do dziś Niemcy nie zapłacili Polsce reparacji, do dziś nie zapłacili za zniszczenie Warszawy.

Sprawdź: Niezwykły koncert w rocznicę wybuchu Powstania. Zorganizował go znany aktor [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Najnowsze
KOMENTARZE