Czwarta fala koronawirusa. Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych?

2021-08-04 8:05
szczepionka AstraZeneca
Autor: SHUTTERSTOCK

Czwarta fala koronawirusa zbliża się do Polski z każdym dniem. Rząd na każdym kroku apeluje by się szczepić, aby uniknąć wzrostu zakażeń. W zależności od sytuacji epidemicznej, możliwe jest wprowadzenie obostrzeń, takich, jak na wiosnę. Zdaniem rzecznika ministerstwa zdrowia, mogą one dotyczyć osób niezaszczepionych.

Czwarta fala koronawirusa coraz bardziej niepokoi polski rząd. Mateusz Morawiecki za wszelką cenę próbuje nakłonić Polaków do szczepień, ale procent osób, które przyjęły preparat jest wciąż zbyt niski. A to może oznaczać, że na jesieni będziemy się zmagali z dużymi wzrostami zakażeń. Co rozważa rząd? Koncepcji jest kilka scenariuszy, łącznie z tym, który mówi o wprowadzeniu obostrzeń. Według rzecznika Ministerstwa Zdrowia, restrykcje mogą dotknąć osoby, które nie są zaszczepione. - Jeżeli nie będziemy się szczepić to pamiętajmy, że w pierwszej kolejności te regiony, w których wyszczepienie będzie najmniejsze, tam będzie największa transmisja wirusa i te regiony na samym początku będą objęte obostrzeniami - powiedział w Polsat News Wojciech Andrusiewicz. Wciąż jednak nie ma decyzji, kiedy rząd mógłby ogłosić plan działania w związku ze zbliżającą się czwartą falą koronawirusa. 

NIE PRZEGAP: Groźny wirus atakuje dzieci, śmiertelność nawet 37 procent!

Czwarta fala koronawirusa w Polsce! Niedzielski podaje datę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE