Czy Polacy chcą się szczepić trzecią dawką? Sondaż nie zostawia złudzeń

2021-10-28 7:35
szczepienie
Autor: Getty Images

Szczepienie przeciw Covid-19 jest obecnie najlepszą bronią w walce z pandemią koronawirusa. Jak do tej pory dwie dawki szczepionki lub jedną preparatu Johnson&Johnson przyjęło nieco ponad 50% społeczeństwa. Ile osób zdecyduje się na trzecią dawkę?

Szczepienie przeciw Covid-19, choć nie chroni w 100% przed zakażeniem, może znacząco zmniejszyć ryzyko ciężkiego przebiegu choroby, hospitalizacji, a nawet zgonu. Mimo to część osób nadal wydaje się nieprzekonana co do ich skuteczności czy bezpieczeństwa i nie chce się szczepić. Tymczasem rząd rozważa możliwość wprowadzenia trzeciej dawki przypominającej dla wszystkich osób, które skończyły 18 lat, a od pełnego zaszczepienia minęło pół roku. Czy Polacy chcą ją przyjąć? Odpowiedź można znaleźć w najnowszym sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM. Chęć wyraziło 62,53% respondentów, z kolei 34,22% stwierdziło, że nie chce przyjmować kolejnej dawki, natomiast 3,25% badanych wciąż jest niezdecydowanych. Co ciekawe, największymi zwolennikami dodatkowej dawki szczepionki przeciw Covid-19 są seniorzy w wieku 60-69 lat. W tej grupie ankietowanych za przyjęciem preparatu było 83%. Dla porównania, w grupie osób do 29. roku życia chęć przyjęcia trzeciej dawki wyraziło 33% respondentów.

Sprawdź: Prof. Simon ostrzega przed czwartą falą! „Służba zdrowia nie wytrzyma”

W naszej galerii zobaczysz, jak antyszczepionkowcy grozili prof. Simonowi.

Sonda
Przyjmiesz trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE