Czy Polacy wierzą, że w Smoleńsku doszło do zamachu? SONDAŻ

2018-04-09 17:19
Smoleńsk. Katastrofa smoleńska
Autor: Marek Zieliński

We wtorek minie 8 lat od katastrofy smoleńskiej. Znane są wyniki prac komisji badania wypadków lotniczych oraz przyczyny tragedii pod Smoleńskiem ogłoszone w raportach.  Jednak sprawa przyczyn katastrofy wciąż budzi ogromne emocje. Co na to Polacy? Czy wierzą  w to, że w Smoleńsku mogło dojść do zamachu? Instytut  Badań Pollster sprawdził to w sondażu na zlecenie Super Expressu i Se.pl.

Jutro 10 kwietnia, a to znaczy, że obchodzona będzie 8. rocznica katastrofy smoleńskiej. W tym roku jest wyjątkowa, bo w uroczysty sposób ma zostać odsłonięty pomnik poświęcony wszystkim ofiarom smoleńskiej tragedii. I chociaż tyle lat minęło od wypadku pod Smoleńskiem, to temat ten wciąż wraca. Do tego cały czas pojawią się nowe informacje w sprawie prac prowadzonych przez podkomisję smoleńską. Jej szefem od niedawna jest Antoni Macierewicz od lat zaangażowany w rozwiązanie sprawy. Niektórzy wskazują, że w Smoleńsku mogło dojść do zamachu. Co na to Polacy? Czy wierzą,  że tak faktycznie było? Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie SE.pl i Super Expressu wynika, że zdaniem większości Polaków w Smoleńsku nie doszło do zamachu. Na pytanie: Czy wierzysz, że w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku doszło do zamachu? Większość badanych - 57 proc. odpowiedziało NIE, 20 proc. dało odpowiedź TAK, a 23 proc. osób wskazało NIE WIEM.


Sprawę katastrofy smoleńskiej w najnowszym wywiadzie w tygodniu "Sieci" skomentowała Marta Kaczyńska: - Dziś wszyscy jeszcze lepiej wiemy, jak bardzo skomplikowane jest wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej. Przesuwamy się do przodu, ale do poznania całej prawdy wciąż sporo brakuje. Pewnie i za kolejny rok jeszcze jej nie poznamy.

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 4-5 kwietnia 2018 roku na próbie 1023 osób. Struktura próby była reprezentatywna dla grupy dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

Zobacz: Lecha Kaczyńskiego uczcili tablicą w Sejmie jak Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE