Danuta Wałęsa po latach zabrała głos na Youtubie. Takich słów na temat Kościoła nikt się nie spodziewał

2021-06-12 18:06
Tak zmieniała się Danuta Wałęsa
Autor: Marcin Gadomski/Super Express Tak zmieniała się Danuta Wałęsa

Danuta Wałęsa, w przeciwieństwie do swojego męża, który jest bardzo aktywny we wszelkiego rodzaju mediach (choć głównie społecznościowych), bardzo rzadko decyduje się udzielać publicznych wypowiedzi. Tym razem złamała się jednak i udzieliła wywiadu dla programu "Teren Rebelianta", który oglądać można na Youtubie. W rozmowie żona Lecha Wałęsy wzięła z niego przykład i w ogóle nie gryzła się w język, gdy mówiła o sytuacji w Polsce. Słowa byłej pierwszej damy mogą naprawdę zaboleć pewne grupy ludzi...

Komu oberwało się od byłej pierwszej damy? M.in. toruńskiemu redemptoryście czyli ojcu Tadeuszowi Rydzykowi. W jego kontekście dostało się również środowisku Prawa i Sprawiedliwości, którzy połączeni negatywnie wpływają na wolność w naszym kraju.  - Czy my do końca żyjemy w wolnej Polsce, to ja nie jestem przekonana. Dla mnie, ja nie żyję w wolnej Polsce. (…) Ludzie PiS-u i ludzie Rydzyka to są ludzie zakłamani, ludzie oszołomieni, w jakimś amoku, to jest jakaś sekta. Dla mnie to jest nawet niebezpieczne - kategorycznie oceniła Danuta Wałęsa. Stwierdziła też, że Rydzyk jej zdaniem to "żaden ksiądz" oraz, że "to nie jest człowiek, który jest pełen jakiegoś uduchowienia".

Przy tej okazji nie omieszkała również skrytykować Jarosława Kaczyńskiego, który według niej w żaden sposób nie przyczynił się do obalenia systemu komunistycznego w naszym kraju. - Kaczyński nie walczył z komuną. On jest teraz komunistą na 300 procent. (…) Kaczyński dla mnie nic nie zrobił i nie ma żadnych zasług w walce o wolną Polskę - stwierdziła żona Lecha Wałęsy.

Express Biedrzyckiej - Jarosław Wałęsa: Straciłem tatę na 20 lat

Co ciekawe, znana ze swojej wiary i bogobojności Wałęsa w bardzo, ale to bardzo gorzkich słowach mówiła też o współczesnym polskim Kościele. - Ja mogę powiedzieć, że Kościół spełnił swoją rolę w latach 80. Rzeczywiście był wsparciem i ostoją grupy, która organizowała, to całe powstanie i ja nawet mówiłam, że powinni bardziej pewne rzeczy popierać, mówić o nich. A teraz to, co się dzieje, to dla mnie jest koszmarem - szczerze wyznała. Dodała przy tym, że jej zdaniem relacje państwa z Kościołem powinny być jasno określone. - Powinien być rozdział między Kościołem a państwem. Ze smutkiem to mówię, ale taka prawda, bo co innego jest wiara, chrześcijaństwo, a co innego jest obecna władza. Obecna władza nie ma nic wspólnego z pobożnością, z wiarą - powiedziała żona noblisty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE