Debata Tusk-Kaczyński. Kto wygra? Niewiarygodne wyniki sondy "SE"

2021-10-17 12:38
Debata Tusk-Kaczyński przesądzona? Historyczny moment!
Autor: Czarek Sokołowski/AP, Marcin Gadomski/Super Express

Debata Tusk-Kaczyński. Od wczoraj znów są nadzieje na najbardziej pożądaną debatę polityczną w tym kraju! Wszystko zaczęło się od sobotniej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego (72 l.), który oznajmił, że jeśli Donald Tusk (64 l.) by go przeprosił, ten byłby w stanie zmierzyć się z nim na argumenty w telewizyjnej debacie na żywo. Po kilku godzinach lider PO przeprosił prezesa PiS i zapytał się go o datę i miejsce debaty. My zaś zapytaliśmy się was o to, kto z tej debaty wyszedłby zwycięsko.

Debata Tusk-Kaczyński. Kto wygra? 

Sonda "Super Expressu" na platformie Twitter pokazała, że Waszym zdaniem szanse w tej debacie są bardzo wyrównane. Przez 24 godziny - od soboty od godz. 10.58 do niedzieli o 10.58 - 7 410 użytkowników Twittera oddało głos w sondzie "Debata Kaczyński-Tusk. Kto miałby większe szanse na zwycięstwo?". Sondę komentowano i przekazywano dalej tysiące razy. Już po tych liczbach widać, jak duże emocje budzi potencjalny pojedynek tych dwóch polityków. - To zestawienie, bądź co bądź, doktora nauk prawnych z magistrem historii. Litości - pisał zwolennik prezesa PiS. - Tusk, ktoś ma wątpliwości? - odpowiedział na nasze pytanie stronnik szefa PO. Walka - i na głosy i na komentarze - szła łeb w łeb. Ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Kto nim był? 

Przewagą 6,8 proc. ZWYCIĘŻYŁ DONALD TUSK. Czyżby przyczyną takiego wyniku była pamiętna debata z 2007 r.?

Przypomnijmy. Po ostatniej debacie Kaczyński-Tusk w 2007, szef PiS przegrał wybory z kretesem, torując drogę do 8-letnich rządów PO-PSL. Czy tak będzie i tym razem? Obaj politycy są już dużo bardziej doświadczeni. Tusk szkolił się jako przewodniczący Rady Europejskiej. Z drugiej strony Kaczyński dużo lepiej orientuje się w teraźniejszym stanie państwa, gdyż już od 6 lat jego partia rządzi w kraju a on sam od roku jest wicepremierem. Jeśli do debaty by doszło, będzie to polityczna potyczka dekady, jeśli nie półwiecza! 

Tymczasem dziękujemy wszystkim za oddanie głosu i zapraszamy do wzięcia udziału w naszej kolejnej sondzie, którą odnajdziecie pod tekstem.

Sonda
Czy debata Tusk-Kaczyński powinna dość do skutku?
Zadyma BĄKIEWICZA. Tak ZAGŁUSZAŁ powstańców i Tuska | Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE