Ziemkiewicz nie szczypie się w tańcu! Dewianci wzorem dla profesorów uniwersytetu?

2020-08-06 19:27 MS
Rafał Ziemkiewicz
Autor: MARCIN SMULCZYNSKI / SE

Magdalena Pecul-Kudelska, profesor Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego pochwaliła się w Internecie umieszczeniem tęczowej flagi na pomniku Chrystusa deklarując, że zrobiła to podobnie jak aktywiści LGBT. W opinii Rafała Ziemkiewicza „to dno” dowodzące tego, że „dewianci stali się idolami i wzorem do naśladowania da profesorów”.

Prof. Magdalena Pelcu-Kudelska to wykładowca Wydziału Chemii na UW. W Internecie poinformowała, że tak jak aktywiści LGBT umieściła tęczową flagę na figurze Chrystusa. Powodem miało być to, że chce udowodnić, że "heteronormatywna profesor w średnim wieku" zostanie potraktowana znacznie łagodniej niż działacze LGBT.

Policja rzeczywiście zachowała się łagodnie ograniczając do legitymowania i zabrania flagi.

Profesor wywiesiła tęczową flagę z napisem "Solidarni z prześladowanymi" na figurze Jezusa Sursum Corda. Dodatkowo zostawiła na pomniku list, w którym napisała: Osoby obrażone moją tęczową flagą na figurze sakralnej przepraszam. Nie chcę nikogo obrażać, chcę wyrazić solidarność z prześladowanymi za może obrazoburczy, ale nikogo nie krzywdzący performance”.

W opinii publicysty tygodnika „Do Rzeczy” Rafała Ziemkiewicza wyrażonej na Twitterze, zachowanie prof. Pecul Kudelskiej było „zwyczajnie odrażające”. Jego zdaniem „kilkoro prowokujących dewiantów staje się idolami i wzorem do naśladowania dla profesorów. Dno”.

Najnowsze