Do protestujących pielęgniarek dołączają CELNICY!

2016-06-08 13:42
Służba celna
Autor: Michał Niwicz

Głośno w ostatnich dniach o strajkujących pielęgniarkach w CDZ, tymczasem w środę w Warszawie protestować będzie kolejna grupa zawodowa. Celnicy nie zgadzają się na rządowe plany zmian w ich służbach. Mają oni zostać połączeni skarbówką i utworzyć Krajową Administrację Skarbową. W związku z tym obawiają się ewentualnych zwolnień. Politycy PiS zapewniają jednak, że nie będzie redukcji zatrudnienia, a reformy poprawią warunki pracy.  

Celnicy zapowiedzieli, że w środę 8 czerwca o godz. 12:00 przed Parlamentem RP zorganizują pikietę. Jak przekazał Zarząd Główny ZZ Celnicy PL, po odśpiewaniu Hymnu oraz wygłoszeniu oświadczeń i przemówień, spod siedziby Parlamentu wyruszy marsz pod Pałac Prezydencki i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Udział w nim wezmą umundurowani funkcjonariusze reprezentujący wszystkie Izby Celne z całej Polski.

Michał Dąbrowski ze związku zawodowego celnicy.pl przekazał TOK FM informacje, że z deklaracji funkcjonariuszy wynika, że na pikiecie w Warszawie będzie więcej osób niż na poprzedniej akcji, czyli ponad 2 tysiące osób. Celnicy zjadą praktycznie z całego kraju, m.in. ok. 150 osób z terenu okręgu Izby Celnej w Białymstoku, czyli choćby z Łomży, Suwałk czy Kuźnicy.

Strajk trwa już od kilku dni, przez co w weekend na przejściach granicznych tworzyły się korki. Czy w związku z obecnością celników w Warszawie przejścia na granicy będą się odbywać na bieżąco, czy też w wolnym tempie- tego celnicy nie zdradzają. Wiadomo jednak, że protestować będą celnicy na Lubelszczyźnie, gdzie na drodze krajowej nr 2 związkowcy ze Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Celnej Województwa Lubelskieg o w godz. od 11 do 13 mają prawie non stop przechodzić przez przejście dla pieszych w Wólce Dobryńskiej. To utrudni dojazd do przejścia w Terespolu czy Koroszczynie.

Ponadto celnicy zamówili na piątek mszę świętą  w Bazylice św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Ma być ona w intencji "Światła Ducha Świętego dla Parlamentarzystów przy uchwalaniu zmian prawa uszczelniających system podatkowy oraz dot. reformy Służby Celnej". Zaproszeni na nią zostali m.in. minister finansów, szef Służby Celnej oraz dyrektorzy Izb Celnych.

Zobacz także: AWANTURA w Sejmie. Posłowie o sytuacji w Centrum Zdrowia Dziecka RELACJA

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE