Do Sejmu wpłynął bardzo ważny wniosek! W końcu uda się odwołać Czarnka?

2021-06-23 12:02
Minister Czarnek
Autor: czarnek.pl Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek

Kontrowersyjny minister edukacji oraz wielki miłośnik Jana Pawła II Przemysław Czarnek znalazł się w ogniu krytyki opozycji! W poniedziałek pod budynkiem ministerstwa odbyła się pikieta. Przemawiał również Rafał Trzaskowski. - Zwrócę się do Koalicji Obywatelskiej o przygotowanie wniosku o odwołanie ministra edukacji Przemysława Czarnka - zapowiedział prezydent Warszawy. Dwa dni później wniosek o odwołanie kontrowersyjnego ministra złożyła grupa posłów Koalicji Obywatelskiej.

Sejm: Posłowie KO złożyli wniosek o odwołanie Czarnka

- Przemysław Czarne jest ministrem złym i szkodliwym, pełnym pogardy i agresji - mówiła wiceszefowa klubu KO Barbara Nowacka. - Jego wypowiedzi o młodzieży, o części polskiego społeczeństwa dyskwalifikują go nawet jako parlamentarzystę, nie mówiąc o tym, że go w pełni dyskwalifikują jako osobę, która ma odpowiadać za przyszłość polskich dzieci - kontynuowała posłanka Koalicji Obywatelskiej na konferencji prasowej w Sejmie. 

>>>ZOBACZ TEŻ: Barbara Nowacka z głębokim dekoltem. Co za kształty, zobaczcie te skarby! [FOTO]

"Czarnek to podróż do ciemnogrodu"

W konferencji prasowej wzięli udział również Rafał Grupiński, Katarzyna Lubnauer, Krystyna Szumilas i Elżbieta Gapińska. - Po dewastacji polskiego systemu oświaty przez panią minister Zalewską, która zlikwidowała gimnazja, rozpoczęliśmy podróż do ciemnogrodu. Przemysław Czarnek jest ministrem, który próbuje cofnąć nas do czasu obskurantyzmu, do czasów nietolerancji, do czasów, w których nie liczono się z prawami człowieka" - powiedział Grupiński. 

Minister Czarnek oskarżany jest przez niektóre środowiska m.in. o homofobię oraz religijny fundamentalizm. 

CZYTAJ KONIECZNIE: Siostrzeniec Morawieckiego nie wytrzymał! Pojechał po Czarnku jak po kobyle

Sedno Sprawy - Przemysław Czarnek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE