Dolnośląscy działacze PiS przyznali, że są pazerni jak PO. Kaczyński ich popędził

2021-01-13 17:35 tw
Jarosław Kaczyński
Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Jarosław Kaczyński

Znalazł się rozjemca w wojnie o władzę wśród wałbrzyskich działaczy PiS. Krwawą walkę lokalnych polityków zakończył Jarosław Kaczyński, który postanowił rozwiązać miejscową organizację partyjną, a jej działaczy wykluczyć z partii.

Tocząca się od dłuższego czasu batalia o władzę w lokalnych strukturach znalazła swoje apogeum, kiedy telewizja Demi opublikowała nagranie, w którym politycy PiS przyznawali m.in., że są równie pazerni jak politycy PO i PiS. Na nagraniu uwieczniono też próby zastraszenia jednego z działaczy, który nie zgadzał się na przywództwo zaufanego człowieka Michała Dworczyka i podpisał się pod apelem o interwencję Jarosława Kaczyńskiego. „Czego ty człowieku, prowokujesz? Nie prowokuj, bo człowieku, zniszczą cię! Nie działaj przeciwko, stań sobie, grzecznie z boku. No stary, życie ci niemiłe, w cudzysłowie tak?” - mówił jeden z nich.

Władze PiS szybko postanowiły zareagować na aferę taśmową z Wałbrzycha. Jak poinformował szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, decyzją Jarosława Kaczyńskiego lokalne struktury zostały rozwiązane, a ich politycy wykluczeni z partii. Wnioskował o to Michał Dworczyk.

„Na wniosek Pełnomocnika Okręgowego PiS okręgu nr 2 Wałbrzych Michała Dworczyka decyzją prezesa PiS z dnia 12 stycznia 2021 r. nastąpiło rozwiązanie organizacji terenowej PiS miasto Wałbrzych oraz wykluczenie wszystkich członków PiS w miasto Wałbrzych” - napisał na Twitterze Sobolewski.

Najnowsze
KOMENTARZE