Koszmar Tuska. Bezlitosny werdykt, już go nie chcą. To koniec! A miało być tak pięknie...

2021-01-21 14:32 likp
Donald Tusk
Autor: Marcin Gadomski Donald Tusk

Trudno wyobrazić sobie gorszą wiadomość. Donald Tusk może się załamać. Właśnie opublikowano wyniki, które są dla byłego premiera bezlitosnym werdyktem. Wszystko jest już jasne - z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes dla portalu wPolityce.pl wynika, że Polacy nie chcą powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki. To musi być dla szefa Europejskiej Partii Ludowej prawdziwy koszmar. A miało być tak pięknie...

To chyba koniec marzeń Donalda Tuska o powrocie do polskiej polityki. A jeszcze niedawno snuł wizje w rozmowie z TVN24. - Jeśli chodzi (...) o jakąś moją polityczną aktywność i polityczną rolę w przyszłości, na pewno od tego nie ucieknę. Zrobię wszystko co w mojej mocy, na pewno jeszcze przed wyborami w Polsce, żeby pomóc w zwycięstwie i przywróceniu normalności i demokracji - zapowiadał.  Niestety dla byłego premiera, najnowszy sondaż jest dla niego bezlitosny. Respondenci zostali zapytani o to, czy Donald Tusk powinien wrócić do polskiej polityki. Tylko 28 proc. ankietowanych było na "tak" (15 proc. - zdecydowanie pozytywnie, 13 proc. - raczej pozytywnie). Z kolei przeciwników powrotu Tuska było aż 47 proc. (33 proc. zdecydowanie negatywnie odniosło się do tego pomysłu, a 14 proc. - raczej negatywnie). Co ciekawe, wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej znalazło się 13 proc. badanych, którzy także nie chcą powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. 

ZOBACZ TEŻ: Tego w PiS się nie da zamieść pod dywan. Przemysław Czarnek postawił sprawę jasno. Co na to Morawiecki?

Zaskoczeniem może być też to, że 16 proc. badanego elektoratu PiS chciałoby, żeby były szef rządu powrócił do krajowej polityki. Generalnie jednak Donald Tusk z wyniku sondażu nie może być zadowolony. 

ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Duda na kanapie z żoną. Ależ oni się kochają! Wypłynęło nagranie z Pałacu [ZOBACZ WIDEO]

Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: Rząd powinien być zaszczepiony w pierwszej kolejności
Najnowsze
KOMENTARZE