Donald Tusk uderza w PiS i TVP. W tle śmiertelna choroba

2020-02-13 19:49 KB
Donald Tusk, Jarosław Kaczyński
Autor: AP, Piotr Grzybowski / SE

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zaproponował, żeby niemal 2 miliardy złotych, które mają trafić do Telewizji Polskiej, przekazać na onkologię. Pomysł spotkał się z poparciem polityków opozycji. - 2 miliardy dla polskich pacjentów, a nie na przemysł pogardy i nienawiści - zaapelował przewodniczący PO Borys Budka. Wtórowała mu posłanka Lewicy. - Telewizja publiczna radzi sobie świetnie i z całą pewnością są ważniejsze potrzeby - powiedziała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Do dyskusji włączył się także Donald Tusk i trzeba przyznać, że zrobił to spektakularnie!

Były premier najwyraźniej na bieżąco śledzi poczynania Prawa i Sprawiedliwości oraz to, co dzieje się na antenach TVP. Pomysł wsparcia telewizji Jacka Kurskiego dwoma miliardami złotych skomentował w bardzo stanowczy sposób. "To bardzo subtelna różnica: opozycja chce przeznaczyć dwa miliardy na onkologię, a PiS na nowotwór" - napisał na Twitterze.

Komentarz Tuska oczywiście podzielił internautów. Dosłownie w ciągu kilku minut wpis byłego premiera polubiło kilka tysięcy ludzi. Ale spadło też na niego wiele słów krytyki.

Zobacz: Zakazany kult Santa Muerte. Dlaczego Watykan zabronił czcić Świętą Śmierć?

Nie chcę, żeby pieniądze z moich podatków zasilały TVP, chcę, żeby były przeznaczane na coś ważnego - napisała jedna z internautek.

Najnowsze