Donald Tusk zatrzymany przez policję. Jest nagranie z kamerki [WIDEO]

2021-11-22 15:36
Zatrzymanie Donalda Tuska
Autor: MARCIN GADOMSKI/SUPER EXPRESS, YOUTUBE.COM Zatrzymanie Donalda Tuska

W sobotę (20 listopada) doszło do zatrzymania kierowcy w woj. mazowieckim, który znacznie przekroczył prędkość. Interwencja policji zakończyła się mandatem oraz zatrzymaniem prawa jazdy. Jak się okazało, zatrzymanym był przewodniczący Platformy Obywatelskiej - Donald Tusk. To były premier siedział za kierownicą luksusowej skody. W Internecie jest nagranie z zatrzymania auta Tuska!

Donald Tusk stracił prawo jazdy! Zobacz nagranie wideo z zatrzymania

Do zatrzymania doszło około godziny 11. w Wiśniewie koło Mławy (woj. mazowieckie). Policja w sobotę (20 listopada) zatrzymała 64-latka jadącego skodą. Mężczyzna pędził 107 km/h (przy ograniczeniu do 50) w terenie zabudowanym, co wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy. Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska nie podała Interii danych zatrzymanego, ale portal ustalił z innego źródła, że sprawcą wykroczenia był Donald Tusk. Co potwierdził sam Tusk. Nagranie wideo z zatrzymania Donalda Tuska i utraty przez niego prawa jazdy możesz obejrzeć poniżej.

ZOBACZ TAKŻE: Czym jeździ Donald Tusk? Lider PO ma wypasionego SUV-a za ponad 300 tys. zł

Donald Tusk stracił prawo jazdy i przyjął mandat

Zgodnie z przepisami, jeśli kierowca przekroczy w terenie zabudowanym prędkość o 51 km/h i zostanie na tym przyłapany, traci prawo jazdy na trzy miesiące. Donald Tusk przyjął również mandat wysokości 500 zł. Informację o liderze Platformy Obywatelskiej potwierdził nam poseł formacji, Jerzy Borowczak.

- Za swoje grzechy trzeba płacić, wszyscy jesteśmy równi wobec prawa, także Donald Tusk - mówi nam poseł PO Jerzy Borowczak.

Donald Tusk komentuje swoje wykroczenie 

- Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji - czytamy na Twitterze polityka. Niedługo po tym do domu Donalda Tuska przyjechała jego córka, aby pocieszyć go w trudnych chwilach.

Sonda
Na którego polityka bez prawa jazdy byś zagłosował?

Czym jeździ Donald Tusk? Zobacz samochód Donalda Tuska

Niewątpliwie przewodniczący Platformy Obywatelskiej ma czym szaleć, bo widywany jest choćby w Lexusie RX450h. Choć oczywiście lepiej, żeby nie robił tego na drogach publicznych. Tym razem został zatrzymany w eleganckiej Skodzie Superb. To ten sam samochód, w którym niedawno widziano go na ulicach Sopotu. Więcej w galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE poniżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE