Dramat ojca Rydzyka! Takiego ciosu na pewno się nie spodziewał

2020-10-15 8:00
Rydzyk wchodzi do szkół dzięki Czarnkowi
Autor: Archiwum Rydzyk wchodzi do szkół dzięki Czarnkowi

Ciemne chmury nad ojcem Rydzykiem, Radiem Maryja i Telewizją Trwam. Słynny redemptorysta z pewnością się tego nie spodziewał. Tymczasem to już przesądzone, nie ma żadnego odwrotu.

Ojciec Tadeusz Rydzyk od kilkunastu lat jest dyrektorem Radia Maryja i Telewizji Trwam. Prężnie działające media katolickie mają zwolenników nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju. Jak się jednak okazuje, dalsza działalność mediów Rydzyka w Stanach Zjednoczonych stanęła pod bardzo wielkim znakiem zapytania. Centrum Szymona Wiesenthala za wszelką cenę próbuje zabronić Rydzykowi zbiórki pieniędzy oraz nadawania na terenie USA. - Tak jest. Jeżeli chcemy zaprzestać rozprzestrzeniania tej mowy nienawiści Rydzyka, to oczywiście musimy obciąć fundusze. To jest najważniejszy krok. Bez funduszy będzie mu ciężko szerzyć swoje poglądy na falach radiowych, przez internet i osobiście oczywiście też. A więc obcięcie funduszy jest dla mnie i dla osób, które teraz mi pomagają, priorytetem. Ale też zakazy prawne. W Kanadzie złożyliśmy już skargę do ministerstwa skarbu, żeby odebrać jego organizacjom status charytatywny - tłumaczył w rozmowie z Gazeta.pl Thomas Lukaszuk, kanadyjski polityk polskiego pochodzenia, który zaangażował się w sprawę.

Express Biedrzyckiej - Robert Biedroń: Czarnek to Rydzyk w garniturze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE