Dramat Tuska! W Polsce nie ma już czego szukać

2019-10-09 9:46 PJ
Donald Tusk
Autor: AKPA Donald Tusk

Od kilku lat Donald Tusk pracuje jako przewodniczący Rady Europejskiej. Cały czas jest także postrzegany przez część komentatorów jako polityk, który może jeszcze namieszać w polskiej polityce. Nawet w sondażach pojawia się jako możliwy przeciwnik Andrzeja Dudy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. I gdy wydaje się , ze Polacy czekają na powrót byłego premiera, pojawia się taki potężny cios!

Jako polski premier Donald Tusk był bardzo lubiany. Obecnie jako szef Rady Europejskiej dalej jest politykiem, którym interesują się Polacy. Jednak okazuje się, że nad Tuskiem zebrały się czarne chmury! Dlaczego? Wszystko wyjaśnia nowy ranking zaufania  do polityków, przeprowadzony przez IBRiS dla Onetu, w którym Tusk wcale nie wypadł genialnie, wręcz przeciwnie. Okazuje się, że najwięcej badanych osób wskazało na prezydenta. Andrzejowi Dudzie ufa aż 47,8 proc., drugie miejsce w rankingu zajął premier Mateusz Morawiecki z wynikiem 43,4 proc. Zaskoczyć wielu może polityk na trzecim miejscu, na którym znalazł się prezes Prawa i Sprawiedliwości! Jarosławowi Kaczyńskiemu ufa  40,8 proc. badanych. To bardzo dobre wieści dla prezesa PiS. Kolejne miejsca zajęli szef PSL Władysław Kosniak-Kamysz z wynikiem 30,6 proc. i europoseł Robert Biedroń, któremu ufa  29 proc. Dopiero za nimi znalazł się w zestawieniu Donald Tusk! To wprost koszmarne wieści dla byłego premiera. Tuskowi ufa tylko 28,8 proc. badanych. Jakby tego było mało, wynik Donalda Tuska w rankingu zaufania jest jego najsłabszym biorąc pod uwagę rankingi od marca 2018 r., gdy jego nazwisko wpisano do badań. 

DOWIEDZ SIĘ: Rydzyk NIE WYTRZYMAŁ! Wyjawił TAJEMNICĘ fury od bezdomnego

W niedzielę 13 października odbędą się wybory. Jakie są główne zapowiedzi pięciu ogólnopolskich komitetów? Szczegóły zna Jacek Prusinowski: