Duda już podpisał. Politycy dostaną piękne podwyżki

2021-07-30 20:46
Tak się zmieniał Andrzej Duda. Prezydent ma urodziny!
Autor: Marcin Gadomski

Andrzej Duda przyznał na antenie Polsat News, że już podpisał rozporządzenie w sprawie podwyżek dla posłów. - Podpis pod rozporządzeniem jest. Ustaliliśmy z premierem, że ja wydaję rozporządzenie; niezbędna jest kontrasygnata pana premiera i wszystko zostało dokonane - powiedział. Oznacza to wyższe wynagrodzenie nie tylko dla podsekretarzy, ale dla wszystkich posłów.

Andrzej Duda podjął decyzję - podsekretarze stanu dostaną wyższe wynagrodzenie. Warto przypomnieć, że uposażenienie poselskie to 80 procent wynagrodzeń podsekretarzy, a więc więcej pieniędzy dostaną wszyscy. - Nie było żadnych wątpliwości, że osoby, które pełnią funkcję wiceministrów (sekretarzy i podsekretarzy stanu), zarabiają niewspółmiernie mało. Ich pensje nie zmieniły się od ponad 20 lat. To jest sytuacja dramatyczna. Trudno było znaleźć kogoś na te stanowiska. U mnie, w Pałacu Prezydenckim, nie mam ani jednego podsekretarza stanu, dlatego że to wynagrodzenie było tak niskie, że sytuacja, gdy ktoś opuszcza rodzinne strony i musi przenieść się do Warszawy - tu musi płacić za mieszkanie - to wszystko powodowało, że wynagrodzenie było niewspółmiernie niskie do tego, jaki był zakres obowiązków, jaka była odpowiedzialność, jakie decyzje trzeba było podejmować - uzasadniał w "Gościu Wydarzeń". Jak donosiły media, na podwyżkę dla polityków miał wpływ Jarosław Kaczyński.

Zobacz:

Kolejne podwyżki dla posłów! A zaledwie miesiąc temu dostali już 2 tys zł!

Poznaliśmy plan Andrzeja Dudy na zakończenie kadencji. To zastanawia. Robi się tajemniczo

Wiadomo, jaką podwyżkę mają dostać politycy. Kwoty zwalają z nóg

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE