Duda ODRĘCZNIE napisał do Olgi Tokarczuk. Naprawdę to ZROBIŁ! Te słowa ZASTANAWIAJĄ

2019-12-10 17:06 LIKP
Andrzej Duda
Autor: Andrzej Lange Andrzej Duda

Prezydent RP postanowił pójść trochę pod prąd wielu swoim wyborcom. Z drugiej strony za bardzo nie miał wyboru. Andrzej Duda zachował się tak, jak na głowę państwa przystało i napisał list do Olgi Tokarczuk. Nie ograniczył się jednak do zdawkowych gratulacji, tylko "szarpnął" się na bardziej rozbudowany list. Część nawet napisał odręcznie! Słowa Dudy ewidentnie zastanawiają.

List pokazał na Twitterze człowiek prezydenta - Marcin Kędryna. Przy okazji mogliśmy poznać charakter pisma Andrzeja Dudy. "Wielce Szanowna Laureatko! Proszę przyjąć słowa uznania i gratulacje z okazji otrzymania Literackiej Nagrody Nobla. W dniu wręczenia lauru chcę wyrazić radość, że Akademia Szwedzka uhonorowała Pani twórczość, w której zagadnienia uniwersalne i polska wrażliwość tak znakomicie się dopełniają. Ciszę się, że pani kunszt pisarski, który doceniają od dawna czytelnicy, krytycy i badacze w kraju i za granicą, znalazł teraz najwyższą ocenę w oczach członków Komitetu Noblowskiego" - napisał prezydent RP. Zastanawiają szczególnie słowa o "polskiej wrażliwości", szczególnie biorąc pod uwagę hejt na Tokarczuk ze strony części środowisk prawicowych. Co Duda chciał przez to powiedzieć?

ZOBACZ TAKŻE: Zamieszanie przed NOBLEM dla Tokarczuk. Tusk nie wytrzymał. Jest AWANTURA

 

Olga Tokarczuk zostanie uhonorowana literackim Noblem. Za najbardziej znaczące dzieło uznano Księgi Jakubowe. Ze szczegółami, Jacek Prusinowski:
O twórczości Olgi Tokarczuk mówi krytyk literacka Justyna Sobolewska:
Najnowsze