Duda pokazał, jakie ma znaczenie w USA! Duma go rozpierała [WIDEO]

2019-10-10 10:16 PJ
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Prezydentem Donaldem Trumpem
Autor: Evan Vucci/AP Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Prezydentem Donaldem Trumpem

Andrzej Duda nie zwalnia tempa, cały czas jeździ po Polsce i spotyka się z mieszkańcami rożnych miejscowości. Jednak jak wiadomo odbywa też zagraniczne podróżne. Wystarczy wspomnieć, że niedawno wraz z żoną Agatą Dudą, był w USA. Właśnie o tej i nie tylko, wizycie w Stanach Zjednoczonych Duda pochwalił się przed mieszkańcami Góry położonej w woj. dolnośląskim. Zrobił to w konkretnym celu.

Prezydent Duda odwiedził we wtorek mieszkańców Góry (woj. dolnośląskie). Został miło przyjęty przez lokalna społeczność, jako pierwszy w historii prezydent, który odwiedził miasto: - Dziękujemy, że przyjął pan nasze zaproszenie. To olbrzymi zaszczyt i honor gościć po raz pierwszy w naszej małej ojczyźnie głowę państwa polskiego - mówił wdzięczny za wizytę prezydenta starosta Kazimierz Bogucki. Andrzej Duda wykorzystał spotkanie z mieszkańcami, by opowiedzieć o polityce rządu i jego pracy, ale nie tylko. W pewnym momencie przemówienia powiedział wprost: - Szanowni Państwo, mamy dzisiaj słabą pozycję na arenie międzynarodowej? - zapytał zaczepnie. Po czym dodał:-  To proszę mi pokazać, który poprzedni prezydent Rzeczypospolitej był w Stanach Zjednoczonych, w Białym Domu z oficjalną wizytą dwa razy podczas jednej swojej kadencji? - pochwalił się zadowolony. Za to został nagrodzony burzą oklasków! Dodał więc pewnie: - Ja już odkąd Donald Trump jest prezydentem Stanów Zjednoczonych, a wcześniej był pan prezydent Obama, z którym też się widziałem kilkakrotnie, ale z panem prezydentem Trumpem, przez czas jego kadencji, a to trzy lata, widziałem się już kilkanaście razy. Jesteśmy naprawdę poważnie traktowani - podkreślił dumny. 

SPRAWDŹ: Kaczyński wyjaśnia swoje TAJEMNICZE słowa o śmierci Szyszki

ZOBACZ: Duda poczuł się bardzo pewnie. Ujawnił, co mu mówił Trump

Burza wokół słów Lecha Wałęsy na temat zmarłego Kornela Morawieckiego. Jak do tego odnoszą się politycy? Posłuchaj materiału Agaty Sulińskiej: