Duda w FURII po decyzji PiS! Ostrzegł, że tego NIE ZAPOMNI

2020-04-01 7:31 LIKP
Jarosław Kaczyński, Joanna Lichocka
Autor: Tomasz Gzell/PAP Jarosław Kaczyński, Joanna Lichocka

Co się dzieje?! Wydawało się, że ten sojusz przetrwa nawet najtrudniejsze czasy. Tymczasem po raz kolejny okazuje się, że nic nie trwa wiecznie. Właśnie jesteśmy świadkami końca dobrej komitywy pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a człowiekiem, który przez opozycję często pogardliwie nazywany był "podnóżkiem" partii Jarosława Kaczyńskiego.

O co poszło?! PiS rozsierdziło Piotra Dudę wprowadzeniem zmian umożliwiających premierowi dokonywania zmian w Radzie Dialogu Społecznego. Wcześniej Senat skreślił ten przepis, Sejm jednak go przywrócił i ostatecznie został przegłosowany. - Solidarność takich rzeczy nie zapomina i będzie to miało swoje negatywne konsekwencje w przyszłości - ostrzegł szef "Solidarności". Duda wpadł w prawdziwą furię. "Tylnymi drzwiami wprowadzono do ustawy zapisy podważające suwerenność i ograniczające niezależność partnerów społecznych w RDS poprzez przyznanie prezesowi Rady Ministrów uprawnienia do odwoływania członków Rady, niestety nie tylko z powodów lustracyjnych, ale także innych, bliżej nieokreślonych (czytaj: niepokornych)" - tak brzmi treść specjalnego oświadczenia przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" i wiceprzewodniczącego Rady Dialogu Społecznego.

CZYTAJ TAKŻE: Sprytny PLAN Kaczyńskiego na wybory. ZOBACZ, co zrobią! Koronawirus w tle

Atak Dudy na obóz PiS zdziwił politologa i byłego europosła partii Jarosława Kaczyńskiego Marka Migalskiego. - Cud techniki: gadający podnóżek - skomentował złośliwie.

Co to jest Rada Dialogu Społecznego? Top ciało, które powołano w 2015 roku. Zastąpiło ono Komisję Trójstronną. Głównym zadaniem  RDS jest prowadzenie dialogu, która ma zapewnić warunki do właściwego rozwoju społeczno-gospodarczego oraz zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki i spójności społecznej. Zmiany w Radzie Dialogu Społecznego wprowadzono przy okazji głosowań nad zapisami... tarczy antykryzysowej. 

Zobacz: Czy wakacje będą skrócone? Premier ogłosił decyzję w nietypowy sposób

Co na świątecznym stole? Mazowiecka kuchnia i potrawy. O TYM mogliście nie wiedzieć

Krzysztof Łapiński o poczynaniach Andrzeja Dudy [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze