Duda w Kijowie. Rosyjskie wojska kierują pociski w stronę miasta

2022-05-22 13:59
 Andrzej Duda w Kijowie
Autor: JAKUB SZYMCZUK/ KPRP Andrzej Duda w Kijowie

Prezydent Andrzej Duda składa wizytę na Ukrainie, na której od trzech miesięcy toczy się wojna. - Biorąc pod uwagę przyjazne stosunki między Warszawą a Kijowem, co szczególnie widoczne w kontekście toczącej się wojny Rosji z Ukrainą, czas na podpisanie nowego dobrosąsiedzkiego porozumienia między Ukrainą a Polską - powiedział prezydent Andrzej Duda, przemawiając w Radzie Najwyższej Ukrainy. W czasie przemówień prezydentów Polski i Ukrainy, Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego, w ukraińskiej Radzie Najwyższej w niedzielę wojsko rosyjskie wystrzeliło pociski w stronę Kijowa. Deputowani mieli przejść do schronu.

Prezydent Andrzej Duda złożył w niedzielę 22 maja 2022 roku wizytę w Kijowie. W programie wizyty znajduje się m.in. przemówienie przed Radą Najwyższą Ukrainy i spotykanie  z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. To bardzo ważna wizyta, gdyż Andrzej Duda wygłasza przemówienie przed Radą Najwyższą jako pierwsza głowa państwa, która w ten sposób została uhonorowana od początku wojny. Wojna na Ukrainie trwa już trzy miesiące. "W moim głębokim przekonaniu, czas podpisać nowe dobrosąsiedzkie porozumienie, które uwzględni to, co zbudowaliśmy w naszych relacjach przynajmniej w ostatnich miesiącach" – powiedział w niedzielę Duda, cytowany przez agencję Ukrinform. Wyraźnie podkreślił: "Polska nigdy nie zostawi Ukrainy samej". I zapewnił: "Nie spocznę, dopóki Ukraina nie będzie członkiem Unii Europejskiej".

Niestety, wojna na Ukrainie wciąż trwa. To już trzeci miesiąc wojennych działań. W czasie przemówień prezydentów Polski i Ukrainy, Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego, w ukraińskiej Radzie Najwyższej w niedzielę wojsko rosyjskie wystrzeliło pociski w stronę Kijowa. Deputowani mieli przejść do schronu.

UPADEK ROSYJSKIEJ GOSPODARKI! Ekspert podał datę
Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE