Duda wygraża człowiekowi Kaczyńskiego. „NIE MA LITOŚCI”

2019-10-21 8:09 CHA
3 Prezydent Andrzej Duda
Autor: Tomasz Radzik/Super Express 26.09.2012

Zaskakujące słowa Andrzeja Dudy! Prezydent w najnowszym wywiadzie z gazetą „Polska The Times” w mocny sposób odniósł się do kontrowersji wokół szefa Najwyższej Izby Kontroli – Mariana Banasia. O byłym ministrze finansów w rządzie PiS jest ostatnio głośno z powodu materiału w Superwizjerze TVN, w którym ujawniono, że w kamienicy należącej do niego, prowadzono hotel na godziny. Na dodatek okazało się, że CBA bada jego oświadczenia majątkowe, bowiem istnieją co do nich wątpliwości. Co na ten temat ma do powiedzenia głowa państwa?

- Bardzo mnie to niepokoi – przyznał w wywiadzie prezydent Duda, pytany o całą sprawę. - Ta sprawa musi być szczegółowo wyjaśniona, to pewne. To jest zbyt poważna instytucja, żeby cokolwiek tu zlekceważyć. Odpowiednie służby muszą zrobić w tej sprawie wszystko. No mercy, nie ma litości (…) Nie ma wątpliwości, że jeśli którykolwiek zarzut z przedstawianych w mediach okaże się prawdziwy, to Marian Banaś musi odejść – dodawał mocno.

ZOBACZ TEŻ: Banaś nie daje za wygraną. Prezes NIK nieoczekiwanie wrócił do pracy

- Wydawało mi się, że to kandydat dobrze zbadany, tym bardziej, że Marian Banaś w poprzednim rządzie PiS był wiceministrem finansów. Wielokrotnie spotykałem go przy różnych okazjach w Krakowie. I nigdy nie dochodziły mnie żadne sygnały, że może być z nim związana jakakolwiek negatywna historia; przeciwnie, zawsze Marianowi Banasiowi towarzyszyła opinia człowieka krystalicznie uczciwego – skwitował ze zdziwieniem.

Najnowsze