Duda zdradza, co powiedział mu Trump o Niemcach. Merkel się wkurzy

2018-09-19 10:17
Andrzej Duda i Donald Trump
Autor: Tomasz Radzik Prezydenci Polski i USA w czasie wizyty Trumpa w Polsce

Spotkanie Duda-Trump. Polski prezydent uchylił rąbka tajemnicy z rozmowy z Donaldem Trumpem. Jak zdradził w wywiadzie z TVP Info Andrzej Duda, tematem dyskusji była m.in. budowa gazociągu Nord Stream 2, który połączy Rosję i Niemcy. Prezydenci najwyraźniej znaleźli wspólny język. Według relacji Dudy Trump powiedział, co w kontekście powstania gazociągu myśli o Niemcach.

Spotkanie Duda-Trump raczej nie jest powodem do radości dla Angeli Merkel. Niemiecka kanclerz zapewne wkurzy się na to, że amerykański prezydent obgadywał jej kraj. - Powiedział mi (Donald Trump - red.), że to się w ogóle Niemcom nie opłaca takie uzależnienie się od rosyjskich dostaw i powiedział mi, że nie rozumie w tym kontekście postawy Niemiec - relacjonował Andrzej Duda i przytoczył własne słowa - Ja powiedziałem, że on jest niebezpieczny dla Europy, w tym dla Polski, ponieważ oznacza rosyjską dominację na rynku gazowym w Europie - mówił prezydent.

Co jeszcze prezydent USA powiedział Dudzie? - Prezydent Trump jest zdecydowanie przeciwny Nord Stream 2. Uważa, że jest to projekt o charakterze czysto politycznym, nie biznesowym - przekazał polski prezydent.

W rozmowie z TVP Info Duda mówił tez o możliwości powstania stałej amerykańskiej bazy wojskowej w Polsce. - Trwają na ten temat rozmowy w Pentagonie, to są decyzje, które wymagają czasu, by je podjąć, a moja wizyta tutaj służy m.in. temu, żeby wzmocnić polski przekaz o potrzebie zagwarantowania dodatkowo bezpieczeństwa Polski i naszej części Europy, poprzez dodatkową obecność amerykańską, poprzez stałą bazę wojsk amerykańskich w Polsce - wskazał Prezydent RP.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE