Dymisja Bortniczuka. Szykują wniosek o jego odwołanie! Wszystko przez Mejzę

2021-12-02 9:14
Kamil Bortniczuk
Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Kamil Bortniczuk

Nie milkną echa sprawy wiceministra sportu Łukasza Mejzy. Polityk, który niemal codziennie wydaje oświadczenia w swojej sprawie, nie może spać spokojnie, bo wisi nad nim widmo wielkich zmian. Wszystko przez wyciągane dawne interesy Mejzy. W "Sednie sprawy" o Mejzie i jego przełożonym, czyli ministrze Kamilu Bortniczuku, mówił szef klubu KO, Borys Budka. Jak przyznał, szykuje się wniosek o odwołanie Bortniczuka.

Czarne chmury zebrały się nad wiceministrem sportu Łukaszem Mejzą, ale też nad jego szefem, ministrem Kamilem Bortniczukiem. Chodzi o zamieszanie, jakie powstało, po wyciągnięciu dawnych spraw Mejzie. Sytuacja polityka robi się coraz poważniejsza, a do tego sam Jarosław Kaczyński zwrócił na nią uwagę. Co więcej, posłowie Koalicji Obywatelskiej szykują wniosek o odwołanie ministra Bortniczuka za obronę Mejzy. W "Sednie sprawy" kwestia ta została poruszona w rozmowie z szefem klubu KO, Borysem Budką. - Mamy zebrane podpisy, to oczywiste, że jeśli Łukasz Mejza nie zostanie zdymisjonowany, to oczywiste, że będziemy domagać się politycznej odpowiedzialności jego szefa Kamila Bortniczuka. Jak dodał wspomniany wniosek o wotum nieufności może zostać złożony jeszcze na tym posiedzeniu Sejmu. Kiedy wniosek zostanie oficjalnie złożony? Budka przyznał, że jeśli przyjdzie stosowny moment, to tak się stanie. Po czym zaznaczył: - Osobą odpowiedzialną za to, że pan Mejza znalazł się w rządzie, jest Jarosław Kaczyński, bo to on doprowadził, że Bortniczuk jest ministrem sportu, a wiceministrem jest Łukasz Mejza. To Kaczyński odpowiada za polskie służby, to one albo nie powiedziały mu o przeszłości Mejzy, co dyskwalifikuje go jako wicepremiera do spraw bezpieczeństwa, albo wiedział o tym, ale się na to zgodził. 

CZYTAJ>>>Oto, co Kaczyński miał powiedzieć na nadzwyczajnym spotkaniu PiS. Serio?! Dziwne słowa

Sonda
Czy Łukasz Mejza powinien zostać zdymisjonowany?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE