Co z Ziobrą? Już blisko ostatecznej decyzji. Wielka rola Szydło [TYLKO NAS]

2020-09-23 17:55 KS, LIKP
Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński
Autor: Wikipedia/Flickr

Dymisja Zbigniewa Ziobry? Cała Polska od kliku dni żyje napięciami w Zjednoczonej Prawicy. Politycy PiS wprost mówili nawet, że "koalicji już nie ma". Wiemy już, że jednak udało się osiągnąć wstępne porozumienie. Zbigniew Ziobro ma zostać w rządzie! Co więcej, może dalej pełnić funkcję ministra sprawiedliwości. Wielką role w całej operacji odgrywa Beata Szydło.

Kryzys w obozie Prawa i Sprawiedliwości zbliża się ku końcowi! Koalicjantom już prawie udało się dogadać w sprawie tzw. Piątki dla zwierząt. - Najpewniej będą małe poprawki w ustawie, kiedy wróci ona z Senatu do Sejmu. W tej sprawie Ziobro miał sojusznika w postaci Beaty Szydło i prezydenta Andrzeja Dudy - ujawnia nam nasze źródło z kręgów PiS. - Wszyscy są wygrani. Wszyscy, zarówno PiS jak i partia Ziobry i Gowina miały za dużo do stracenia, żeby się nie dogadać - dodaje. - Warto szukać tego, co łączy, a nie tego co dzieli i nie robić prezentów politycznym przeciwnikom – komentuje z kolei europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się także, że do rządu ma wejść Jarosław Kaczyński, ale ostatecznie zdecyduje o tym sam prezes PiS. Kaczyński miałby objąć funkcję wicepremiera odpowiedzialnego za resorty siłowe. Przypomnijmy, że lider Prawa i Sprawiedliwości ma już doświadczenie rządowe - w latach 2006-2007 był on premierem. Zbigniew Ziobro wtedy także pełnił funkcję ministra sprawiedliwości. 

CZYTAJ TAKŻE: Straszna PUŁAPKA na Morawieckiego. Ujawniono PLAN. Sytuacja BEZ WYJŚCIA

Po spotkaniu kierownictwa PiS rzeczniczka partii powiedziała PAP, że "piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji". - Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze. Zależy nam na współpracy, aby móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna - podkreśliła. Z kolei w komunikacie Solidarnej Polski zaznaczono, że Zbigniew Ziobro ma upoważnienie do dalszych rozmów ws. zasad współpracy przy realizacji wspólnego programu.

Beata Szydło i Andrzej Duda
Autor: ANDRZEL LANGE/ SUPER EXPRESS Beata Szydło i Andrzej Duda
Express Biedrzyckiej - Paweł Kowal: W rządzie obudził się gen boskości. Myślą: Polska to my!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze