Działacz PiS rozbił auto należące do państwa. Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

2020-07-03 18:43 PMar
PiS logo, Prawo i Sprawiedliwość
Autor: materiały prasowe

Skandal w miejscowości Drężek. W sobotnie przedpołudnie doszło tam do groźnego zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły dwa pojazdy. Jednym z nich kierował Sylwester Kamiński, lokalny działacz PiS, który teoretycznie był poszkodowanym w wypadku. Okazało się jednak, że mężczyzna wsiadając za kółko złamał ciążący na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Co więcej, rozbita skoda to służbowe auto jego małżonki, która pracuje w spółce skarbu państwa (elektrowni w Ostrołęce, gdzie od czterech lat pełni funkcję członka zarządu)!

O sprawie jako pierwszy poinformował portal moja-ostroleka.pl. Pojazd należący do państwowej spółki, którym bez uprawnień kierował Kamiński, zderzył się z osobowym peugeotem. - Obydwa pojazdy jechały w tym samym kierunku, od Myszyńca w stronę Wykrotu. W pewnym momencie kierujący peugeotem wykonał manewr skrętu w lewo, we wjazd na posesję. Kierujący tym pojazdem nie zauważył, że jest już wyprzedzany przez kierującego skodą i zajechał drogę. Doszło do zderzenia pojazdów - mówił lokalnemu portalowi asp. Krzysztof Kolator z KMP w Ostrołęce. Dodał, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Zobacz: Kim jest były PORNO-działacz PiS? Co o nim wiemy?

Sprawca wypadku trafił do szpitala i został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 złotych i sześcioma punktami karnymi. Znacznie większe konsekwencje ponieść może jednak ofiara zdarzenia, czyli Sylwester Kamiński. - Pojazd marki Skoda z uwagi na to, że 41-latek kierował nim pomimo zakazu, został odholowany na parking strzeżony. Kierujący odpowie przed sądem za niestosowanie się do wydanego orzeczenia w zakresie zakazu prowadzenia pojazdów - dodał Kolator.

OSP Myszyniec opublikował zdjęcia z miejsca wypadku:

Kierowca Renault popisał się głupotą przed kamerami! W nagrodę dostał 750 zł grzywny i 15 punktów karnych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Stanisław Sylwester Kamiński jest absolwentem Retoryki i Komunikacji Społecznej w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Działa w lokalnych strukturach PiS. Był on aktywny m.in. podczas ostatnich wyborów samorządowych. Wcześniej bezskutecznie próbował dostać się do Sejmu.

Jakby tego było mało, nierozmyślne i karygodne zachowanie Kamińskiego wpędzi najprawdopodobniej w spore kłopoty jego małżonkę Katarzynę, która udostępniła mu swoje służbowe auto. Rozbita skoda należy do ostrołęckiej elektrowni, gdzie Kamińska zasiada w zarządzie. Posadę w państwowej spółce otrzymała w 2015 roku, po tym jak PiS wygrało wybory. Choć portal próbował skontaktować się ze Stanisławem Krajewskim, ten nie zdecydował się odnieść do tej sprawy.

Najnowsze