Mija termin składania wniosków o zwolnienie z ZUS. Musisz się spieszyć, by nie stracić ulgi!

2020-06-30 6:25 ełem, JWa
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Autor: Bartosz Krupa/East News Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Wybory wyborami, ale życie toczy się dalej. Ważne terminy są nieprzesuwalne! Prowadzisz firmę? Chcesz złożyć wniosek o zwolnienie ze składek ZUS za okres epidemii? Jeszcze możesz to zrobić, ale musisz się pośpieszyć! Dziś mija termin składania wniosków o zwolnienie.

Aby móc złożyć wniosek trzeba spełnić szereg określonych wymogów. Pierwszym z nich jest przychód, który za marzec nie może – w przypadku samo zatrudnionych oraz mikrofilm (zatrudniających do dziewięciu osób) przekroczyć kwoty 15 681 zł. Jeśli przychód przekroczył tę sumę, to dochód nie może być wyższy niż 7000 zł.

Kolejnym warunkiem, który trzeba spełnić jest brak zaległości opłacaniu składek ZUS dłuższych niż rok. Umorzenie możemy jednak uzyskać nawet w przypadku, jeśli skorzystaliśmy z ulgi na start, czyli przyznawanej przez ZUS możliwości półrocznego nieopłacania składek.

Ci, którzy skorzystają ze złożenia wniosku, mogą liczyć na odroczenie płatności składek na trzy miesiące: za okres marca, kwietnia i maja. Jeśli przedsiębiorca opłacił składki z góry, to też może zwrócić się do ZUS o zwolnienie. Składki nie zostaną zwrócone, Zakład przeznaczy je na ubezpieczenie w kolejnych miesiącach.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Express Biedrzyckiej - Kosiniak-Kamysz: Zabrano mi coś, w czym czuję się najlepiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze