Dziwne słowa Czarnka na inauguracji roku akademickiego. Co on gada?!

2021-10-17 23:02
Przemysław Czarnek
Autor: Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl/Wikimedia Commons Przemysław Czarnek

Minister edukacji Przemysław Czarnek (44 l.) nie zwalnia tempa! Znany z kontrowersyjnych opinii minister dziś znów podzielił się nową, prowokacyjną teorią. Na inauguracji roku akademickiego w Katolicki Uniwersytecie Lubelskim opowiadał o tym, co jego zdaniem może mieć wspólnego demokracja z zabijaniem dzieci...

- Prawda musi być rzeczywiście niezwykle ceniona i niezwykle chroniona w państwie demokratycznym i praworządnym. Demokracja z drugiej strony nie może być fetyszyzowana, bo prawdy nie da się ustalić w wyniku demokracji - mówił Czarnek przemawiający na inauguracji roku akademickiego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. - To, że większość będzie chciała zabijać dzieci, to nie znaczy, że to jest prawda o życiu człowieka - dodał.

Przemysław Czarnek odniósł się również do kwestii homoseksualistów ich walki o ich prawo do zawierania małżeństw. - Małżeństwo to kobieta i mężczyzna. Tylko kobieta i mężczyzna może spełnić funkcję prokreacyjną - przypomniał Czarnek, który na koniec wykładu porównał Unię Europejską do Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Ludowa praworządność (obowiązująca w PRL - red.) polega na tym, aby wróg w ludowym państwie nie mógł szkodzić, nie mógł podnosić głowy, a za każde podniesienie głowy był karany - powiedział Czarnek. - Przypomina to państwu coś? Bo mi przypomina praworządność unijną - zakończył swój wykład minister Czarnek.

>>>Strajk nauczycieli. Czarnek do wiceprezes ZNP: "nie zrozumiała co powiedzieliśmy"

>>>Atak na biuro ministra Czarnka! W ruch poszły jajka i pomidory

>>>W tej kwestii Czarnek nie ma żadnych kompleksów. Jego odpowiedź zdumiewa

Sonda
Czy lubisz Przemysław Czarnka?
II Marsz Równości w Białymstoku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE